ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > Ndihëm rreth drumkit-it për korg pa2x
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Ndihëm rreth drumkit-it për korg pa2x
AuthorText
mh1979
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 18
Contributes: 20

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/05/2012
Ndihëm rreth drumkit-it për korg pa2x
#post250
Së pari ju përshëndes gjithve, kërkoj ndihëm nga ju kush ka njohuri me instrumentin korg pa2x pro, kshtu është pyetja, po më duhet ta di se qysh mundem me bo vet drum kit me zëta që unë p.sh, i zgjedhë, ju falëminderit për gjdo ndihëm.

Kaloni mirë.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/05/2012
Re: Ndihëm rreth drumkit-it për korg pa2x
#post251
eshte e thjeshte fillimisht zgjidh drumkit qe deshiron te kopjosh tingujt, mbaj mend noten qe deshiron te kopjosh psh e zejme: D2 qe i takon trumpetes. me pas kalon ne drumkit qe deshiron te modifikosh dhe zgjidh COPY - ne menune qe shfaqet zgjidh drumkit qe deshiron te kopjosh dhe noten qe per kete rast e zejme eshte D2 dhe noten ku do ta save ne drumkit te ri qe po modifikon (psh zgjedhim: D2) kliko OK dhe drumkit i ri u krijua me noten e re te marre nga drumkit qe zgjodhet Smile suksese

me sa di une ky proces eshte i njejte edhe per PA80, PA1X, PA800.. etj korg arrangers
Edited: 07/05/2012
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
mh1979
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 18
Contributes: 20

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 12/05/2012
Re: Ndihëm rreth drumkit-it për korg pa2x
#post252
Falëminderit shumë për përgjigjen Admin.
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
265265265
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133979
Unique Visitors: 148024
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...