ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > PA dhe Zgjerim > Studio Monitors
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Forum RSS feedReply
Studio Monitors
AuthorText
MaEsttr.0
Just arrived
Avatar

Posts: 4
Contributes: 4

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/04/2015
Studio Monitors
#post712
Pershendetje te nderuar,

Cilat mendoni qe jane Monitorat me te mire per studio/home studio? Ne linkun e bashkangjitur mund te gjeni nje radhitje.

http://www.attackmagazine.com/features/ten-best-nearfield-studio-monitors/
Delete Edit Quote
 
newpena
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 11
Contributes: 15

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 24/08/2015
Re: Studio Monitors
#post751
pershendetje
monitorat per studio jane shum te rendesishem edhe duhet te zgjedhesh me kujdes ne baze te nevojave qe ke edhe ne baze te punes dhe rrymes muzikore qe don te trajtosh ..
ajo qe une te keshilloj jane Yamaha Ns10 ....jo per sa i perket ndonje kualiteti te pa pare por sepse jane monitor universal qe perdoren pothuajse ne studiot e gjith botes pa esagjerim ...ne kete menyre mund te punosh nje projekt ne studion tende dhe po tu dha nevoja per ta perpunuar ose per te bere ndryshime ne studion e dikuj tjeter ose ne nje studio profesionale feedbacku qe monitorat japin do jete i njejte me ate qe ke degjuar ne studion tende ...
Nga dolme ne kaq te marre o burr ???
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 35.172.233.215
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 35.172.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 24.115.x.x
US 69.162.x.x
RU 77.88.x.x
Unknown 198.20.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7023
Newest Member:
rejan dj
DateHits
2020-08-09
137813781378
2020-08-08
137613761376
2020-08-07
157015701570
2020-08-06
166416641664
2020-08-05
147314731473
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
General
Pages seen:
4483244
Unique Visitors:
157843
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...