ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg triton classic ! System error
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg triton classic ! System error
AuthorText
albmusic
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 22/05/2019
Korg triton classic ! System error
#post1034
Kush me tregon lidhje me triton classic me shfaqet system error , cfare duhet te bej ose nese din ndokush si behet RESET ?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 320
Contributes: 767

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 23/05/2019
Re: Korg triton classic ! System error
#post1035
Duhet te instalosh Sistemin e Operimit nga fillimi te Triton Classic.
Versioni i fundit eshte v2.53 sidoqofte me mire vazhdo pastrimin dhe instalimin nga versioni v2.0 deri ne v2.53.

Te gjitha shkarkimet zyrtare per Triton Classic jane ne faqen e Produkteve jasht prodhimi te Korg
Lidhja: http://i.korg.com/SupportPage.aspx?productid=462

Ose direkt per shkarkim;
OS v2.0 TRITONs System Version 2.0
PC:Operating System:TritonV2files.zip
https://bit.ly/2WgdSLR
OS v2.0.1 Triton System Version 2.0.1
Upgrade PC:Operating System:TRTNV201.exe
https://bit.ly/2VYncV7
OS v2.50 Triton O.S. Version 2.50
PC:Operating System:TRITON_V25.exe
https://bit.ly/2X9JmAc
OS v2.51 Triton O.S. Version 2.51
PC:Operating System:trtnv251.exe
https://bit.ly/2Wo03Lh
OS v2.53 Triton Operating System Version 2.53
PC:Operating System:Classic_OS_253.zip
https://bit.ly/2M4l5KS

Sipas udhezimeve filet e sistemit duhet te transferohen ne disa floppy disk dhe me pas te karikohen ne organo. Ndiq instruksionet ne anglisht per cdo version operimi.

Suksese e gjithe te mirat.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 18.208.126.130
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 18.208.x.x
Unknown 31.13.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 157.55.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
6995
Newest Member:
ciki
DateHits
2020-07-12
871871871
2020-07-11
300130013001
2020-07-10
148014801480
2020-07-09
154515451545
2020-07-08
176417641764
2020-07-07
165316531653
2020-07-06
165116511651
General
Pages seen:
4431141
Unique Visitors:
156201
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg PA4X mario-shqipfull.SET (211M..
 Korg PA4X edon-ab1remix.SET (443Mb)
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
 KORG PA4X NEXT CKS Pro Remix .SET (..
Recent comments
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
 FAYSAL: that file hi repet to bloc on 60/100 can..
 Admin: Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...