ALBMIDI.COM
Home > News > Lajme > Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ne AlbMidi.com
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ne AlbMidi.com
Date 02/05/2012  Author Admin  Hits 63421  Language Shqip
Po ju pershkruaj nje guide te shkurter se si te shkarkoni(*Download) SET me ritme ose programe dhe tinguj nga AlbMidi.com.

Kjo guide eshte vlefshme per anetaret me status "V.I.P" ose "ACTIVE MEMBER" te cilet e kane te lejuar te shkarkojne pa limit çdo skedar(*FILE). Sidoqofte shumica e shkarkimeve jane falas dhe per keto raste ky udhezim mund ti sherbeje si reference çdo perdoruesi.

Per te shkarkuar SET me ritme ose programe dhe tinguj ne AlbMidi.com ndiqni guiden ne vazhdim, jane 7 hapa te shpejte...

Shikoni figurat ne vazhdim dhe ndiqni instruksionet sipas numrave


1) Fillimisht zgjedhim dosjen(*File) me ritme, tinguj apo SET qe deshirojme ti shkarkojme nga AlbMidi.com


2) Lexojme ne pershkrimin e dokumentit dhe mbajme mend kodin lirues te shkarkimit qe per kete rast eshte: "albmidi.com". (Zakonisht kodi i lirimit te shkarkimit mund te jete ose albmidi.com ose www.albmidi.com)
3) Shkruajm kodin e verifikimit qe shfaqet ne figure
4) Klikojme butonin: "SHKARKO"


5) Ne faqen me pas qe hapet aty ku shkruan "Enter Password" shkruajme kodin e lirimit qe per kete rast eshte: "albmidi.com". (Zakonisht kodi i lirimit te shkarkimit mund te jete ose albmidi.com ose www.albmidi.com)
6) Klikojme butonin: "UNLOCK FILE" dhe me pas "DOWNLOAD" dosjen(*File) me ritme, tinguj apo SET ne kompjuterin tuaj


7) Pas shkarkimit ju nevojitet Winrar program ose cdo program tjeter qe lejon zberthimin e skedareve rar per te zberthyer skedaret e kompresum ne usb, floppy etj... me pas mund ti kaloni setet me ritme apo tinguj ne instrumentin qe deshiron duke klikuar me butonin e djathte ne mouse(*RIGHT CLICK MOUSE) e zgjedhur "EXTRACT FILES...".

Per shume vizitore kto hapa do ti duken te veshtira por nese i kushtoni vetem 5 minuta kohe do te shikoni se eshte shume e lehte dhe nese e beni disa here si proces ne te ardhmen do ta keni edhe me te thjeshte.
gabrielbakiu
por per ata qe jane regjistruar tani si mund te shkarkojne apo skane te drejte te shkarkojne?
16
Oct
shpresi
gabrielbakiu me duke si e kuptova une der si te fitojna staffi besimin tek ne do te jan shkarkimet te blokuar per ne qe jemi regjisturar tash kshu qe vonon pak deri sa te kemi mundesin per te shkarkuar pershendeje shpresi
19
Nov
ardi83
nese behem anetar me status "vip" a mund t'i shkarkoj lirshem pastaj ritmet dhe tingujt per yamaha psr apo ka ndonje surprize tjeter??
06
Jan
elton
E pamundur me zbrit ndonje set .. sdi .. me del gjithmon nuk ju lejohet .......etj a munt me me ndihmu dikush ... please..
23
Jan
Admin
nuk lejohet sepse duhe te kesh status ashtu sic shpjegohet ne faqen e pare - Shkarkimet ne AlbMidi.com! Sidoqofte disa sete jane falas per te gjithe...
25
Jan
ermir
po ne qe kontribojm nuk mund te shkarkojm ?
28
Jan
elton
A ne rregull koleg admin .. mir ua ke ber shqiptareve me pare ashu posi din me marr bakshish neper dasma .. hehe
30
Jan
onidj
cfar duhet t e bej qe te fitoj besimin e stafit ne menyr qe te shkarkoj free jam i ri ne kte portal ju lutna me ndihmoni
20
Mar
Admin
Lexo ne faqe te pare aty ku shkruan: "Shkarkimet ne AlbMidi.com" se shpjegohet perse nuk mundesh qe te shkarkosh edhe si mund te shkarkosh ne te ardhmen nese deshiron.
04
May
sajo-best
po nese une ketu uploadoj sete te ndryshme amundem pastaj te marr sete ju pershendes stafi respekt per ju
02
Nov
Admin
Varet nga cilesia e set'eve dhe mund te fitosh status kontribuesi kurse shkarkimet e V.I.P. jane vetem per kontribues me pagese!
02
Nov
sajo-best
ok Flm Admin une dergova disa sete ne email te juaj nuk edi a ju erdhen ketu uploadoj por nuk e di a po dergohen ketu ne web kur uploadoj ketu krejt ok eshte ne fund me thot sukses upload por sa po vie ketu nuk e di gjithsesi ju pershendes perzemersisht
05
Nov
ademi3
Sun e kuptoj te jesh anyar edhe mos te lejojn te shkarkojsh esht kjo nuk esht normal qe 4 muj jam antar nji set skam mujt me shkarku po nejse mos i rrej njerzin????
28
Jan
Admin
Jan me pages o ademi3 lexo ne faqe te pare aty ku shkruan: "Shkarkimet ne AlbMidi.com" se shpjegohet perse nuk mundesh qe te shkarkosh edhe si mund te shkarkosh ne te ardhmen nese deshiron, nese nuk te pelqe nuk e ke me detyrim ateher shiko ndonje faqe tjeter ne internet se kjo faqe nuk esht per ty!
29
Jan
king-mc
shum mir ky shpjegim ju lumte Smile
18
Mar
erdo3x
thx
08
Jul
zhmrks
a ka mundesi per test per kualitet te materialeve per shkarkim, nese ja vlen te behem edhe vip anetar?
06
Nov
Anetaret
Welcome Guest
IP: 18.206.187.81
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 18.206.x.x
CZ 77.75.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown 31.13.x.x
Unknown MSN spider
US Google spider
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6928
Last Member:
XtraLarge
DateHits
2020-05-31
797797797
2020-05-30
501750175017
2020-05-29
201020102010
2020-05-28
203620362036
2020-05-27
196819681968
2020-05-26
227922792279
2020-05-25
602960296029
General
Pages seen: 4352093
Unique Visitors: 153959
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
 KORG PA4X NEXT CKS Pro Remix .SET (..
 Yamaha TyroS----Fatih--SET (329Mb)
 Bojan Set Tyros 2 Perisic (172Mb)
Recent comments
 Admin: Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet..
 kristaq: Pershendetje Admin,kam korg pa 600QT dua..
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
 dj-esco: pershendetje, sa vanohet hapja e VIP ac..
 kristaq: pershendetje admin, nje set i completum ..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...