ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Per Korg pa4x
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Per Korg pa4x
AuthorText
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/02/2020
Per Korg pa4x
#post1063
A di kush ndonje program si puna e wavextractor qe te lexoje setat e pa4x ne kompjuter
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 309
Contributes: 749

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/02/2020
Re: Per Korg pa4x
#post1064
Dikur kane qene disa programe qe mundesoshin manaxhimin e seteve te Korg PA Arrangers.

Por meqenese Korg ka avancuar dhe ka mbrojtur leximin e kodeve shumica e programeve kane falimentuar dhe nuk jane me operacional. I vetmi program qe ka mbetur deri tani eshte KPM Korg Pa Manager i cili mundeson leximin e seteve, manaxhimin e samplave, te tingujve dhe te drum kits.

Une e kam perdor me pare kete program por tani e perdor thjeshte per te shikuar permbatjen e seteve sepse me gjithe te mirat dhe funksionet qe ka ky program ka dhe problemet e veta. Problemi kryesor eshte nese setet permbajne shumme sample dhe i modifikon vetem me kete program ka raste qe disa sample humbasin pa arsye. Prandaj sugjerohet qe cdo modifikim te setit ti beni vetem ne sint po ashtu dhe sample loading apo deleting.

Gjith te mirat.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/02/2020
Re: Per Korg pa4x
#post1065
Te kuptoj faleminderit
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 18.206.187.81
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 18.206.x.x
EU 90.242.x.x
Unknown 157.55.x.x
RU 77.88.x.x
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6928
Last Member:
XtraLarge
DateHits
2020-05-31
942942942
2020-05-30
501750175017
2020-05-29
201020102010
2020-05-28
203620362036
2020-05-27
196819681968
2020-05-26
227922792279
2020-05-25
602960296029
General
Pages seen: 4352238
Unique Visitors: 153963
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
 KORG PA4X NEXT CKS Pro Remix .SET (..
 Yamaha TyroS----Fatih--SET (329Mb)
 Bojan Set Tyros 2 Perisic (172Mb)
Recent comments
 Admin: Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet..
 kristaq: Pershendetje Admin,kam korg pa 600QT dua..
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
 dj-esco: pershendetje, sa vanohet hapja e VIP ac..
 kristaq: pershendetje admin, nje set i completum ..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...