ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg pa4x sound bank
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg pa4x sound bank
AuthorText
Idi.brika
V.I.P Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 8

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/05/2020
Korg pa4x sound bank
#post1098
Pershendetje , si mund te ruajm sounds edhe drums te Factory banks jo vetem te users ? Faleminderit
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 11/05/2020
Re: Korg pa4x sound bank
#post1099
Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet dhe Tingujt e Fabrikes qe te mos fshihen apo modifikohen gabimisht, Per PA4X si me poshte;

GLOBAL - MODE PREFERENCES - MEDIA

Ne faqen e PROTECT unlock ato qe deshiron te ndryshosh;
MEDIA
GLOBAL
FACTORY AND FAVORITE

(Modelet e meparshme e kane kete opsion tek DISK MODE)
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
mouhand
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 04/06/2020
Re: Korg pa4x sound bank
#post1112
tankyooo
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 17.58.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
112112112
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475895
Unique Visitors:
157646
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...