ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg pa4x sample limit
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg pa4x sample limit
AuthorText
Idi.brika
V.I.P Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 8

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/06/2020
Korg pa4x sample limit
#post1113
Pershendetje, korg pa4x ka limit 15000 sample edhe nuk mund te load me shum edhe pse seti mund te jet me pak se 1.5gb qe organo mer , a ka ndonje menyr tjeter qe mund te load me shum sample deri sa limit i 1.5gb te shkoj? Faleminderit
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 320
Contributes: 765

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/06/2020
Re: Korg pa4x sample limit
#post1116
Nqs arrin limitin e 15000 slots nuk mund te load sample edhe pse ke RAM hapesire bosh. Mundohu te eliminosh ritmet qe kane live drums te krijuara me "timeslice" se ato ngarkojne dhe zejne me shume hapesire se nje ritem i krijuar me drumskit edhe pse perdorin sample.

E vetmja menyre derisa Korg te update sistemin(ndoshta nuk ndodh) eshte te pastrosh samplat e dyfishte, timeslice dhe qe nuk te duhen dhe te perdoresh vetem ato qe ke nevoje.

Admin
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Idi.brika
V.I.P Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 8

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/06/2020
Re: Korg pa4x sample limit
#post1118
Si mund ti gjej nese jan samplat e dyfishte?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 320
Contributes: 765

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 08/06/2020
Re: Korg pa4x sample limit
#post1119
Si kam shpjeguar me siper duhet te analizosh librarine e samplave dhe te pastrosh samplat e dyfishte ose ato qe nuk te duhen. Menyre automatike nuk ka por mund ti analizosh duke i load samplat ose tingujt vecant 1 nga 1 dhe te shikosh cilat sampla karikohen dy here.

Kjo metode merr shum shum kohe keshtu qe me mire dhe me shpejt eshte te fshish ato ritme dhe tinguj qe nuk te duhen dhe mos kariko ritme live qe perdorin shume RAM slots me timeslice.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 3.233.229.90
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 3.233.x.x
NO 84.214.x.x
US 69.162.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
6986
Newest Member:
roben12
DateHits
2020-07-06
881881881
2020-07-05
163016301630
2020-07-04
291129112911
2020-07-03
158315831583
2020-07-02
171117111711
2020-07-01
234623462346
2020-06-30
134413441344
General
Pages seen:
4420057
Unique Visitors:
155890
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg KRONOS SYLA Ribon SET (1.49Gb)
 Korg PA4X mario-shqipfull.SET (211M..
 Korg PA4X edon-ab1remix.SET (443Mb)
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
Recent comments
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
 FAYSAL: that file hi repet to bloc on 60/100 can..
 Admin: Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet..
 kristaq: Pershendetje Admin,kam korg pa 600QT dua..
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...