ALBMIDI.COM
Home > Forum > Rubrika > Miqesi dhe njohje > A mund to behet COPY e nje instrumenit prej SET?
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Forum RSS feedReply
A mund to behet COPY e nje instrumenit prej SET?
AuthorText
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/08/2011
A mund to behet COPY e nje instrumenit prej SET?
#post179
Kam download nje SET Greek, ku eshte nje instrument qe me pelqen, a mund te behet COPY edhe paste ne ndonje set tjeter? Ne kompjuter ose ne Korg PA50SD?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/08/2011
Re: A mund to behet COPY e nje instrumenit prej SET?
#post180
atehere fillimisht boj LOAD SETI'n qe do punosh ne KORG PA

pastaj me ane te DISC menu varet se ku e ke save SETIN GREK shko duke kliku OPEN tek TINGULLI qe deshiro me COPY ne SETIN tend dhe thjeshte beje LOAD.

Edhe nese tingulli ka sampla organo do ti boje copy automatikisht ne setin tend te ri nese jane te se njejtes model organoje.

ne fund boje SAVE setin e ri qe ke krijuar dhe ne te do te gjendet dhe tingulli i ri qe ke bere copy. Smile

kur ti bosh te gjitha kto nese je rob i mire i fut i share ktu te albmidi.com Smile mrena mundesive
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/10/2011
Re: A mund to behet COPY e nje instrumenit prej SET?
#post193
Faleminderit per pergjigjie. Une jam fillestar edhe nuk kam ndonje te re per te ofruar tanipertani.
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
194194194
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133908
Unique Visitors: 148022
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...