ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Studio - Programe > Kerkoj program
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Forum RSS feedReply
Kerkoj program
AuthorText
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/10/2011
Kerkoj program
#post191
Pershendetje,kerkoj nje program qe te mund te heqe zerin e kengetarit nga kenga dmth te mbetet vetem versioni muzikor pa kengetarin.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 320
Contributes: 765

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/10/2011
Re: Kerkoj program
#post192
e kam shkrujt diku dhe perpara sidoqofte te gjitha programet qe i afrohen asaj qe kerko pothujse ndjekin te njejten rruge. Kam provu lloj-lloj versioni falas te cilat nganjehere punojne 50% per kenge specifike me frekuenca te vokalit ne qender dhe qe nuk ka efekte dominuese si eko dhe reverb, kurse kryesisht per kenget shqiptare per mendimin tim eshte e pamundur per arsye se tekniket shqiptare te studiove nuk i respektojne rregullat e studiove regjistruese si frekuencat e zerit, efektet qe duhen perdor etj etj keshtu cdo program qe te provosh bashke me zerin do te heqe edhe basin ose nje instrument tjeter. Duke i more te gjitha keto parasysh mund te provosh nje plugin program per VST te cilen mund ta instalosh ne cdo program studioje si(Cubase, Pro Tools, etj...) "plugin" quhet: "Elevayta Extra Boy" dhe mund a gjesh ne kete adrese: http://www.elevayta.net/azuifgeh.htm Ky "plugin" ne disa raste duke ndryshuar "setting" dhe provuar menyra te ndryshme ka mundesi qe mund te arrije ta heqe vokalin (jo 100%) pa prish instrumenta te tjere.

suksese
Edited: 27/10/2011
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
saimiri
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 68

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 09/01/2012
Re: Kerkoj program
#post217
vertet mund ta eleminoj zerin e kengetarit ky plugınes. por perseri nuk e heq 100% zeri ose do leri vetem drums dhe bass asgje tjeter apo jo?
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 09/09/2013
: Kerkoj ksd per native instruments
#post403
nese kishi mundur me ma len linkun qe te shkarkoj ksd per fm8 ju kisha falenderi nga zemra po ashti pergzime per faqen qe eshte qdo her aaktive
Edited: 09/09/2013
Delete Edit Quote
 
vedati800
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 5
Contributes: 7

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/08/2014
Re: Kerkoj program
#post630
nese ke Korg Pa3x mundesh permes sinti me hjek vocal-in
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 3.236.172.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 3.236.x.x
DE 80.187.x.x
US 69.162.x.x
Unknown MSN spider
Statistics
Users
Registered Members:
6989
Newest Member:
speedy2020
DateHits
2020-07-08
745745745
2020-07-07
165316531653
2020-07-06
165116511651
2020-07-05
163016301630
2020-07-04
291129112911
2020-07-03
158315831583
2020-07-02
171117111711
General
Pages seen:
4423225
Unique Visitors:
155989
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg KRONOS SYLA Ribon SET (1.49Gb)
 Korg PA4X mario-shqipfull.SET (211M..
 Korg PA4X edon-ab1remix.SET (443Mb)
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
Recent comments
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
 FAYSAL: that file hi repet to bloc on 60/100 can..
 Admin: Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet..
 kristaq: Pershendetje Admin,kam korg pa 600QT dua..
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...