ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Studio - Programe > kerkim per programe pc
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Forum RSS feedReply
kerkim per programe pc
AuthorText
saimiri
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 68

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/02/2012
kerkim per programe pc
#post226
a ka ndonje program qe konverton rıtmet e pa 800 per pa 80?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/02/2012
Re: kerkim per programe pc
#post227
pa800 ka disa module ekstra per krijimin e ritmeve si psh: "guitar mode", etj... te cilat pa80 nuk i ka plus qe leximin e samplave e ka te ndryshem dhe memorien e drum kits keshtu qe cdo mundim per te pas nje program qe i convert 100% ashtu sic i degjon ne pa800 do ishte i kote.

Megjithese, eshte nje program i fuqishem ne internet qe kushton goxha "EMC Style Works" i cili lexon cdo ritem te cdo versioni KORG PA me pas duke perdorur modulet e ketij programi mund fillimisht ti konvertoni ritmet ne versione .mid MIDI dhe me pas ti pershtasni per KORG PA80 ose ne cdo version KORG PA qe deshironi, sidoqofte kjo mbetet gjithmone pershtatje dhe rezultatet nuk do jene asnjehere 100% si ritmi origjinal kjo vlen per konvertimin nga nje version me i avancuar ne nje version me te meparshem.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
mh1979
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 18
Contributes: 20

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/03/2012
Re: kerkim per programe pc
#post236
Qe linku për atë që e ke kërkuar.
http://www.mediafire.com/?5i6hgq7evkjpeg3
Delete Edit Quote
 
korg pa 60
Just arrived
Avatar

Posts: 7
Contributes: 119

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/07/2012
Re: kerkim per programe pc
#post263
Emc style works esht nje programm qe nuk punon ne te gjith kompiutrat..esht programm qe nuk punon mir edhe nuk ben dot convert te sakt pershembull pa800 ne pa80..un e kam provuar programmin Emc style works edhe nuk punon sakt.
Delete Edit Quote
 
vedati800
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 5
Contributes: 7

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/08/2014
Re: kerkim per programe pc
#post631
style works, konverton ritmet per llojet me te njohura te sintave, Korg,Yamaha,Roland,Ketron etj etj. shum program i mire.
Delete Edit Quote
 
sefe
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/10/2014
Re: kerkim per programe pc
#post644
Pershendetje, a mund te konvertohen ritmet e Pa 3x tek Pa 1x, me cfare programi?
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
883883883
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120534
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...