ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Problem me pa2x
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Problem me pa2x
AuthorText
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/02/2012
Problem me pa2x
#post228
Kam nje problem me korg pa2x pro,ne momentin qe sapo e ndez disa drita te butonave (ne krahun e majte dmth ne krahun e volumeve dhe pitch bendit)me rrine si te ndezura ose sikur jane ne mase dhe ashtu rrine edhe kur organoja starton perfundimsht dmth kur eshte gati per pune.Ne fakt jo se me eshte bllokuar ndonjehere per kete problem por dua te di nese di kush a riparohet ky "defekt" se kam frike se mos me bllokohet organoja Smile
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/02/2012
Re: Problem me pa2x
#post229
nese nuk te ka shfaqur ndonje difekt atehere kot qe shqetesohesh megjithese per me e flejt mendjen qe nuk eshte ndonje problem i "software" mund te besh nje freskim te "Operation System" duke e formatuar ashtu sic shpjegohet tek faqja zyrtare e Korg PA2X ne kete adrese: http://www.korgpa.com/en/support/products/arrangers/pa2x/pa2x-software.html

Nese problemi shfaqet perseri atehere ka te beje me ndonje problem teknik te cilin nese te behet fiksim duhet ta riparosh ne ndonje qender te Korg qe riparojne instrumenta muzikore ne shtetin ku jeton.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/02/2012
Re: Problem me pa2x
#post230
Ne fakt vetem desha te di a i ka ndodh dikujt dhe a ka problem por gjithesesi jam shume dakort me ate qe thu admin....shume faleminderit ::Smile)
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 17.58.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 69.162.x.x
US 40.77.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
555
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475788
Unique Visitors:
157645
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...