ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg pa500 ndihm
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg pa500 ndihm
AuthorText
Beni
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/10/2012
Korg pa500 ndihm
#post293
pershendetje

Jam fillestar ne ket drejtim dje e bleva ne Holand nje korg pa500 te ri ne dyqan a ka dikush rita shqip dhe si duhet instaluar

me respekt
Beni
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/10/2012
Re: Korg pa500 ndihm
#post297
a ka kush muzik shqiptare te leht naj set qe ska lidhje me tallava..... set ma profesional per korg......
korg pa 500 ose pa serit
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/10/2012
Re: Korg pa500 ndihm
#post298
Shiko tek rubrika e shkarkimeve ke sete plot te gjitha origjinale dhe profesionale varet nga pelqimi. Me disa nga setet e vendosura ne kete faqe kane punuar dhe punojne akoma shume profesionista ne Diaspore apo ne Shqiperi. Ritmet varet si i perdor.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 09/10/2012
Re: Korg pa500 ndihm
#post299
admin...... tani kam lezuar shum komente me convertu etj etj po met vertet jam injorant ne ate pun//////
a mundesh me me ndihmu mema gjet ciftelin per korg pa 500 nuk lezon sempla.....ne email tim a mundesh
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/10/2012
Re: Korg pa500 ndihm
#post300
Cifteli per pa500 nuk kam dhe as nuk kam degjuar qe te kete njeri megjithese mundesh me i pershtat tingujt e telit psh banjo qe ka vete sinti dhe ti bashkangjitesh ndonje tingull tjeter teli qe te krijosh efektin e ciftelise. Nese pa500 pranon sampla sma do mendja sidoqofte cifteline origjinale e ke ne cdo format (wav, kmp, ksf) ne kete faqe.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/10/2012
Re: Korg pa500 ndihm
#post303
jo nuk pranon sempla korg pa500/////
tesh ja boj ashtu sic ke than
flm per pergjigje
Delete Edit Quote
 
SUDO
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 10/05/2013
Re: Korg pa500 ndihm
#post374
novi ritam 2012
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 54.190.x.x
Unknown 186.103.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
909090
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475873
Unique Visitors:
157646
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...