ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Defekti ne Korg pa 80!!
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Defekti ne Korg pa 80!!
AuthorText
albmusic
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 25/11/2012
Defekti ne Korg pa 80!!
#post321
Me intereson ta di a ka servis per korg pa 80 sepse e kam nji defekt me ndizet po nuk starton dmth veq nje drite e bardh ne monitor dhe asgje me shume!Amund te me ndihmoj ndokush lidhje mekete !!
Edited: 25/11/2012
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/11/2012
Re: Defekti ne Korg pa 80!!
#post322
Provo me pare se ndoshta eshte problem "software":

fillimisht duhet te krijosh disketat flopi me sistemin e korg pa80 versionin me te ri nga faqja http://www.korgpa.com

Me pas fut disketen sistemit dhe kur te ndezesh sintin i mban shtypur butonat "Fade In/Out", kjo do te fshije te gjithe memorien e "SSD".

E fik dhe e ndez perseri sintin dhe kesaj radhe duhet te jape opsionin per te rikthyer sistemin origjinal te korg pa80 duhet te besh load 5 disketat e formatuara me pare nga faqja e korg.

Pret deri sa te mbaroje procesi, duke i bere load disketat nji nga nji, ne fund e fik dhe e ndez dhe nese ka qene problem sistemi tashme duhet te punoje ne rregull. Nese nuk punon perseri pasi ti kesh bere te gjitha procedurat me siper me hollesi atehere eshte problem "Hardware" teknik i cili do cuar tek nje mekanik Smile qe te rregullohet.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 35.172.233.215
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 35.172.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 69.162.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7023
Newest Member:
rejan dj
DateHits
2020-08-09
144414441444
2020-08-08
137613761376
2020-08-07
157015701570
2020-08-06
166416641664
2020-08-05
147314731473
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
General
Pages seen:
4483310
Unique Visitors:
157844
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...