ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg PA 80 FlashCard ndhime
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg PA 80 FlashCard ndhime
AuthorText
kosovar-albaboy
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/12/2012
Korg PA 80 FlashCard ndhime
#post323
Pershendetje Antar te nderuar,

jam i ri ne ket forum dhe e kam bler nje korg Pa 80 me nje FlashCard. Ne ta deri me tani jam tinguj Arabe.
Une pata deshir Sample sikur qe asht ne Forum Muharrem Ahmeti me fut ne Korg.
Procedura qe e bana.

1. Muharem.wav e futa ne Floppy
2. Floppy Disk e futa ne Korg pa 80
3. Program
4. RECORD
5. Menu
6. load Sample

Tani ta prek ndonje tastier ather nihet Muharremi. deri me tani mir.

por kur po du me ba SAVE po del Writing PCM...
34% ...
sound not saved.


kush mundet me ndihmu.

E Kam ble sot edhe nje Flash Card Reader per PC por nuk kam programm per te qel flashCard.

Falminderit Parapraktish
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/12/2012
Re: Korg PA 80 FlashCard ndhime
#post324
Shiko mos ndoshta po provo me e save perseri ne flopy dhe perderisa nuk ka space te del mesazhi: sound not saved!
Do te lexoj neser manualin e pa80 dhe te kthej nje pergjigje me te sakte perderisa vete perdori pa2x jo pa80 megjithese koncepti mendoj duhet te jete i njejte.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
US 40.77.x.x
RU 77.88.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
111
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475784
Unique Visitors:
157645
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...