ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg Pa 800
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Korg Pa 800
AuthorText
genti19793
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 17/12/2012
Korg Pa 800
#post325
Pershendetje vllazen shqiptar,

kum ble ni korg pa 800 te ri, deshta me ju pyt se a bojn ritmet edhe setet per 2x 1x 800 500 80 te njejt a ka naj ndryshim, jom fillestar i mesem.

pytja e dyt, per te qen vip, duhet vetem me pages a, a mundem edhe me dergu ni program ose dy programe qe kom per studio (software) dhe te behem vip access ?

flm ju pershndes
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 17/12/2012
Re: Korg Pa 800
#post326
ok persa i perket pytjes se pare ne korg pa800 mund te load te gjithe setet e versioneve me te meparshem te korg si psh: pa50-60-80 dhe pa1x. Kurse setet e pa2x duhet te punojne ne rregull ne pa800 vetem mos bej load GLOBAL, perderisa versioni eshte ndryshe!

Kurse per pytjen e dyte per te qene V.I.P. duhet te paguash, si shumica. Nese dergon dicka fiton status kontribuesi jo V.I.P.! Lexo ne faqe te pare aty ku shkruan: Shkarkimet ne AlbMidi.com

Admin
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
genti19793
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 17/12/2012
Re: Korg Pa 800
#post327
ok flm Admin, dmth te Gjitha bojn dhe asht edhe te 2x, por shka don me thon kjo GLOBAL? qfar kuptimi ka ?


ok dmth VIP vetem me pagese, nuk ka lidhje se sa ka vler aj program qe kushton (150 ).
per Programm tjer dmth vetem bana aktive member

ok flm shum qe kom najo pytje une Do ju pys masi qe duket qe keni pervoj te madhe Smile
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/12/2012
Re: Korg Pa 800
#post328
GLOBAL eshte folder brenda ne set qe permban parametrat e tastieres, ne shumicen e rasteve nuk nevojitet te karikohet nese sistemi i tastierave eshte i ndryshem. Kur te hapesh setin nese GLOBAL eshte i pranishem thjeshte fshije "DELETE" dhe me pas mund ta besh "LOAD" setin pa problem, ose ndryshe mund te LOAD manualisht vetem ritmet apo regjistrat qe deshiron.

Pagesa per V.I.P. nuk varet sa kushtojn programet e vendosura, thjeshte eshte vendosur nje shume e caktuar e cila ndihmon faqen per shpenzimet e serverit si dhe mban i cik rregull per perdoruesit e papergjegjshem.

Admin Smile
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
genti19793
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/12/2012
Re: Korg Pa 800
#post329
ok, duhet me kliku "Media" tani mdel aty folder i usb, tani i kom 3 sete, dmth te gjithve duhet me ja shly folder aty global.

e kum marr ni set nga kjo vaqe DEF_LIVE.SET dhe kum provu load, por nuk dalin ritmat si duhen, nuk ndigjohen defat mir, as nuk degjohen surlat mir, hiq nuk bojn !
ku munt te jet problemi ?

ju faliminderit
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/12/2012
Re: Korg Pa 800
#post330
Vetem ne rastet kur setet qe po LOAD jane version i ndryshem nga sinti qe po perdor.

DEF_LIVE.SET eshte derguar nga nje perdorues, eshte set falas per te gjthe, pasi e kam provuar as mua sme ka pelqyer dhe kam shkruar edhe tek komentet se seti eshte jo i kompletum, sidoqofte cdo njeri ka preferenca te nryshme. Per te shkarkuar sete me cilesi shiko tek ato qe jane per V.I.P.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
shino123
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 18/01/2013
Re: Korg Pa 800
#post334
hallo
Delete Edit Quote
 
genti19793
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 31/01/2013
Re: Korg Pa 800
#post335
qysh mundem, mi perdor kenget shqip ne sequencer, pse nuk bejn mp3 ?
Delete Edit Quote
 
genti19793
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/02/2013
Re: Korg Pa 800
#post336
quote
genti19793:
qysh mundem, mi perdor kenget shqip ne sequencer, pse nuk bejn mp3 ?


u kry kjo pun, e murra vesh, vetem Midi-files.
Delete Edit Quote
 
genti19793
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/05/2013
Re: Korg Pa 800
#post367
problemi qe ala me mundon eshte se setet e pa2x nuk me behet load ne pa800 !!! a esht pershkak qe pa2x ka mashum MBRam per ritme dmth ka vend per 40 Ritme ni Folder a siq esht puna bre se kam kogja do sete te mira qe duhet ti provoj po nuk funkcionojn.
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
RU 77.88.x.x
US 40.77.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 114.119.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
323232
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475815
Unique Visitors:
157645
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...