ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Triton le-tr ngjyra
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Triton le-tr ngjyra
AuthorText
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/02/2013
Triton le-tr ngjyra
#post337
Dukish ka ngjyra komplet per triton le/tr moss ngjyra? mu ndru une kam per korg pa2xpro te shkumbim nebihut bimit set qe e percjell labin..set mat mir nuk ka kerkun, qe don dikush mu ndru Tung
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/02/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post340
Dergoje ketu ne faqe nese ja vle ashtu sic thua atehere mund te fitosh status... Kjo faqe eshte per te gjithe nuk eshte vec per ty e mua.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/02/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post342
Tung Admin un i dergoj kam qit diqka per pa1xpro, por ktu ritmat ngjyra nuk po ka per triton? mu me duhen per triton diqka, a ka dikush a ti mi qit vlla..se une kam ritma per pa2xpro/ pa800 qe kto qe i keni ktu jon zero..po une po du per triton te mira
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/02/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post344
per triton eshte nje set profesional per MOSS: http://albmidi.com/live/download_file_104_EXB-MOSS---BEST-ORIENTAL-ARABIC-SOUNDS-V-1.html

sidoqofte do vendos dhe disa te tjera kete jave ose javen qe vje varet sipas kohes qe kam.

Mos u nxito kur thua se ritmet ketu jane zero se akoma nuk ke provu asnje nga ato ne zonen e V.I.P. per te cilat jam i sigurte qe si ke degju ndonjehere!

Me trego cilin set ke derguar se po me bo kurioz ti provoj per cfare ritmesh po flet, gati 90% perqind e seteve te kontribuara ne kete faqe nga anetaret jane vetem ritme te njejta TALLAVA kurse setet e vendosura nga une ne zonen e V.I.P. jane te gjitha sete qe perdoren nga profesioniste me ritme popullore shqiptare, ALEGRO, PROGONISHTE, ÇYÇEK, 7/8, 9/8 TE THYME etj...
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/02/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post345
Une tallava nuk i kom qef hiq te drejten po kam edhe asi kam set te bimit qe ja man muziken labit, kom set per tyros fisit..une per triton TR jom pak keq qe nuk kam te mir, per ata te pyta pom vyn per triton tr ose le moss ngjyra te mira qe ka qitelija e ksi lloj?? tani une i qes tjerat...tash jav kam jep ni per pa1xpro siptarija thiret..
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/02/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post346
hmhm degjo triton tr dhe le jane versione te vjetra te Korg te cilat nuk pranojne MOSS tinguj. Tingujt e MOSS per familjen TRITON punojne vetem ne TRITON CLASSIC, STUDIO dhe EXTREME!

Menyra e vetme qe ti pershtates tingujt e MOSS per TRITON TR ose LE eshte duke krijuar SAMPLE... Megjithese cilesia e MOSS eshte komplet tjeter nga cilesia e SAMPLE. Ky proces vlen edhe per M3!
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 08/02/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post347
Ok Admin a ki naj set te mir per triton TR ose Le ? qe kan tinguj tmir? tani une ti qoj ty do set te mira per pa2xpro e ti i vendos ktu ne faqe, por edhe per kor pa50 kom e kshtut.
Delete Edit Quote
 
vlorian
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 66

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 19/03/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post357
po ma dergove setin e Bini t un tdergoj seta per korg tr edhe ty edhe ADMINIT Smile
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/03/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post358
booooo krejt per interes sot more , si me qen flori ato sete , kjo esht me deshir nqs do me i cu coji nqs nuk do ska naj gjo , se nuk na man shpirtin gjall , gjithsesi ju e dini me mir , klm
Delete Edit Quote
 
besimi
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 4

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/12/2013
Re: Triton le-tr ngjyra
#post493
a ka dikush ngjyra per prophecy nese keni dikush a mundet me mi dhan
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Members
Welcome Guest
IP: 35.172.233.215
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 35.172.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 114.119.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7023
Newest Member:
rejan dj
DateHits
2020-08-09
142614261426
2020-08-08
137613761376
2020-08-07
157015701570
2020-08-06
166416641664
2020-08-05
147314731473
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
General
Pages seen:
4483292
Unique Visitors:
157843
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...