ALBMIDI.COM
Home > Forum > Rubrika > Muzika > Akorde
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Forum RSS feedReply
Akorde
AuthorText
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/02/2013
Akorde
#post339
pse nuk ka akorde te muzikes ton popullore kerkund, a ka mundesi dikush ti qet ktu ne faqe akorde te kengeve , persh ramdan krasniqi, labi sinanit e me tutje? per keyboard
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/02/2013
Re: Akorde
#post341
kjo me duket ide shume e mire, sidoqofte kerkon i cik pune dhe perkushtim... si fillim mendoj te zgjidhet nje repertor dhe me pas te fillojme punen menyra me e mire dhe me e thjeshte mendoj une eshte qe cdo kenge te kete teksin dhe siper saj NOTEN e akordit qe duhet sic perdoret zakonisht ne internet kto mund me pas te perdoren nga te gjithe per cdo instrument akordet jane universale!

Ide shume e mire do e studioj i cik kete pune se si mund te krijojme nje database ne kete faqe.

na sugjeroni ndonje kenge qe tja nisim si fillim me pas kontributet mund te shtohen edhe nga anetare te tjere, ndoshta mund te krijojme nje kategori ne forum ku ta kemi vetem per akorde kengesh...
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/02/2013
Re: Akorde
#post343
Admin mundov ta bejm ni faqe vem per texte dhe akorde..me duket vetem ne shqiptart nuk kemi faqe pe akorde, tjert krejt kan..kishte me qen shum mir..hape kta ta shofin krejt t fillojn mi qit akorde ne ket faqe/forum..

si peshembull kam qit ni kang me akorde..

Ramadan Krasniqi -Tradhtare

Am G Am
Hej tash fjalet moren vend
G F G Am F / G
Me tjetrin sonte ti po flen, genjeshtare
Am G Am
Esht fakt s`ekam gjelozi
G F G Am F / G
Po sakt e di se kush je ti, mekatare

Am G
N`pranveren e von asni trendafil
Dm (F/G) Am
Me nuk qel e ti me mashtron
G Dm F / G
Pa stil E pa nivel

Am G Am
Hej ndoshta u be mire
G F G Am F / G
Un e kisha shum veshtir ta bindi veten
Am G Am
Esht fakt kam shum xhelozi
G F G Am F / G
Po sakt e di se kush ishe ti gjith jeten

Am G
N`pranveren e von asni trendafil
Dm ( F / G ) Am
Me nuk qel e ti me mashtron
G Dm F / G
Pa stil E pa nivel

Ref:
C G
Nuk i pate kto mekate nga deshuria
Dm C F / G
Ti veq deshte mem poshtnu
C G
Nuk e do ti tjetrin e ke veq nga menia
Dm F G Am
Qka po`t dukem ty kur po`m rre ne sy mekatare
Dm F G Am
Ti nundesh me`m thy te njoh un ty o moj tradhtare
Delete Edit Quote
 
kimi80
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 12/02/2013
Re: Akorde
#post348
Po filloj me kangen e Sinan vllasaliut Ti fala Moj Ti fala Akordet nese ka dikush ??
Delete Edit Quote
 
bengji1403
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 16/02/2013
Re: Akorde
#post350
Acorde te Muzikes SHQIPE esht veshtir se ne jem mbrame me Muzik smundem me than veq per afersisht 50-100 VJET
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 69.162.x.x
RU 77.88.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
161616
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475799
Unique Visitors:
157645
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...