ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg pa 600
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg pa 600
AuthorText
kosovar-albaboy
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/08/2013
Korg pa 600
#post397
Pershendetje te gjithve,
kam deshir me ble Korg pa 600 dhe deshta me Pyt cila Set muj mi perdor?

Flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/08/2013
Re: Korg pa 600
#post398
Per pa600 une se kam provu por me sa kam degju dhe lexu ne internet mund te ngarkosh cfaredo .SET me ritme te cdo versioni edhe te PA3X, me sa kuptoj une i lexon ritmet bashke me SAMPLAT nese jane brenda ne .SET por nuk mund te ngarkosh SAMPLA te tjera vecant, sidoqofte e perseris une se kam provu kshu qe mbetet ti provosh vete kur te blesh tastieren.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
benushi
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 1
Contributes: 4

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/09/2013
Re: Korg pa 600
#post400
quote
kosovar-albaboy:
Pershendetje te gjithve,
kam deshir me ble Korg pa 600 dhe deshta me Pyt cila Set muj mi perdor?

Flm
tung haver une kame ble tashe ma nje korg pa 600 edhe shumei i mier edhe set e pa2x pax1 edhe pa3x mi kane bo shume mire amo eshte vetm nje proble se kart memorja eshte e vogel per disa sete si psh pa3x ose pa2x sepse kart memorja e pa 600 eshte 96 mo per deri sa pa3x pa2x ose pa 1x kane set te bome me 128 mo ose 256 mo ose e kunderta nse shakrkon set me me pake se 96 mo shume mir te bojne pa ase nje pik problemi eshe un e kam ket problem te kart memorjes jame ka shiqoje me ndrru po spo di a ka fare mundesij te pershendes kalo mire
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/09/2013
Re: Korg pa 600
#post401
Pershendetje,me ate memorje qe ka pa600 mundesh pa problem qe te bësh load sete nga pa1x qe e ka memorjen maksimumi 32 mb dhe nga pa800 qe fabrikisht e ka 64 mb.
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
885885885
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120536
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...