ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg pa800
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
korg pa800
AuthorText
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 09/09/2013
korg pa800
#post406
e kom korg pa800 si mund ta fshi setin e vjeter e ta fus te riun a mund te me tregon ndokush sepse jom fillestar i mesem ose me duhet ta fshi vete "sound-sat" tek seti se nuk po kam vend me shum e nuk po mundem me bo load soundsin e setit tjeter flm per mirkuptim
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/09/2013
Re: korg pa800
#post407
Duhet fillimisht tek menuja e samplave te pastrosh memorien duke i "DELETE ALL" samplat e setit te vjeter. Me pas mund te besh "LOAD ALL" te gjithe setin e ri qe do te provosh.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 11/09/2013
Re: korg pa800
#post409
po une e kan ber LOAD SETIN e ri e nuk i kam fshi samplat e setit te vjeter nuk po kom tash vend per sampla tjer si mund ti fshi te vjetrit ku nuk po i gjoj mo
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 11/09/2013
Re: korg pa800
#post411
mfal qe i kom nda pak pytjet por edhe nje probllem kur une shkoj ne kete menyr sound... record .... import. e mar samplin por kur du me bo save me thot "not enough RAM for PC FLM PER MIRKUPTIM
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 16/09/2013
Re: korg pa800
#post415
ju lutem me ndihmoni si eshte puna qe ritmat e mi ma jan prish nuk pe punojn mir vetem drumsat bejn jo me teper as samplerat a asgje nuk mi bejn qti bej me ndihmo ndopak admin
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/09/2013
Re: korg pa800
#post416
beje "RESET" sistemin e sintit nga fillimi, duhet te shkarkosh nga faqja zyrtare e korg ne USB skedaret e caktuar per sintin qe perdor ne kete rast PA800. procesi shpejgohet ne faqen e korg gjithsesi eshte i thjeshte. Gjithmone para se te ngarkosh ritme apo .SET te ri fillimisht pastro memorien e setit te vjeter.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/09/2013
Re: korg pa800
#post417
admin nuk po mundem mi gjet skedaret nese ka mundesi me ma dergu linkun ku mund ti shkarkoj skedaret dhe nese i shkarkoj kut ta fus usb-n ne sint qka duhet ber pastaj
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/09/2013
Re: korg pa800
#post418
per pa800 sistemin mund ta shkarkosh nga ky link:

http://www.korgpa.com/en/support/products/arrangers/pa800/pa800-software.html

skedarin "Pa800_Format.pkg" e vendos ne direktorine kryesore te USB'se.

e fut ne sint dhe kur e ndez sintin mba shtyp butonin INTRO 1. kur te hapet tabela zgjidh MEDIA -> USB dhe me pas bej LOAD -> Pa800_Format.pkg jepi OK

perpara gjithmone ruaj nje kopje "backup" te .set'it qe ke aktualisht ne sint.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/09/2013
Re: korg pa800
#post419
admin une ty tfalenderoj shum po muk asht aj skedar ktu veq skedaret e konvertimit resetit etj nuk po e gjaj pa800_format.pkg shkoje ket link a ben kjo http://chomikuj.pl/zespolaster/Korg+PA800+2X+-+darmowe+dobre+zasoby/Korg+PA800+System+Resource+Reset/Pa800_Format,2180830691.pkg
Edited: 19/09/2013
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/09/2013
Re: korg pa800
#post420
edhe admin une shkarkova pa800_format.zip a sban kto per me ma ndreq a tregom nese ka mundesi edhe kur e hapa aty ishin si dy fleta(file) apo duhet me fut me folder komplet
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
260260260
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133974
Unique Visitors: 148024
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...