ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
AuthorText
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/09/2013
Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
#post430
Pershendetje!

Kam nje Pa80 edhe do mundohem qe ti'a nderroj(zevendsoj) ritmat e vet me disa qe kam une jo ne "USER" por ne ato qe ka origjinale. A eshte e mundur kjo, apo dua te pyes a ka bere dikush kete?!! Une e shof nje mundesi edhe do ta provoj. Une kam ndryshuar DEMOSONGS edhe kerkoj nese dikush me dergon falas ndonje MIDI shqip qe ta ve ne DEMOSONGS, mua mu duk interesante qe munda ti ve MIDI ne DEMOSONG. Nuke e di nese e ka bere dikush me heret, pak ndihme.
Faleminderit
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/09/2013
Re: Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
#post432
mundesh proceduren egzakte nuk e mbaj mend se kam kohe qe nuk perdor pa80 por mund ti zevendesosh te gjitha performancat apo ritmet e pa80 origjinalet me ritmet te tjera, megjithese kjo gje nuk sugjerohet nga korg.

tek sintet me te reja si pa1x, pa2x etj eshte nje opsion tek "DISK MENU" qe e cliron "PROTECT FACTORY STYLES" apo "PROTECT FACTORY PERFORMANCES & SOUNDS" dicka e tille, i cliron keto butona, bej "SAVE" ne "GLOBAL MEMORY" dhe me pas thjeshte ne menune e rregullimit te ritmeve "EDIT STYLE" hapet opsioni qe mund ti ruash edhe tek ritmet origjinale te sintit.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/09/2013
Re: Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
#post433
FLM ADMIN.

une po e mendoj nje opcion tjeter. I kam hapur "BACKUP" qe jan origjinale, dhe aty dua ti nderroj ata origjinal me ato qe kam.... nuk e di nukpo mund te shpjegohem mire, SORRY po sa kam bere fresh OS edhe backup. Aty "BACKUP01" ka nje file STYLE ku jan "BANK01 deri tek BANK06 jan ne STY file. Keshtu qe keta mendova ti zevendesoj me ata qe kam vetem ti ndrushoj emrin ne BANK01 e keshtu me radhe... nuk e di sa u shpjegove por do provoj kete jave edhe nese behet ju lajmeroj mendoj qe do ishte interesante.,...
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/09/2013
Re: Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
#post434
Si teori duhet te punoje dhe opsioni qe ke ne mend por me praktike eshte opsioni im, lexova ne nje forum te korg qe procesi eshte i njejte me sintet me te reja vetem se ndryshojne butonat, fillimisht duhet te lejojm nga "GLOBAL MENU" rregullimin e "FACTORY STYLES" apo "FACTORY PERFORMANCE & SOUNDS" me pas duke zgjedhur "DISK MENU" (F1 ne PA80) zgjedhim "SSD" per te ndryshuar "FACTORY STYLES & PROGRAMS" qe jane ne memorie.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/09/2013
Re: Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
#post435
FLM ADMIN!

SSD nuk e kam ACTIV!!! nuk e di pse mbase se nuk ka HARD DRIVE, po mundohem per disa ore sot nese gjej kohe ta provoj. Ti ke te drejt ajo eshte menyra edhe nga MANUAL-i qe e thua ti, por nuk funksonon per mua. Gjithsesi Faleminderit.
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/09/2013
Re: Korg Pa 80 krejtesisht i modifikuar!!!
#post436
.... nuk funksionoj si duhet. Duhet edhe pak studjim ne folderin #4 (BACKUO04) edhe #5 (BACKUP05) DEMOSONG funksionoj per mrekulli. Ne ate folder(DEMOSONG) hapeni mirepo mos e fshiej file me emrin "DEMOSONG' JBX (kujdes). edhe mund ti fshini MIDI file qe jan aty dhe ti vendoseni 16 MIDI file qe ju deshironi****MBAJ MEND! para se ti vendosni MIDI qe ju deshironi mund ti emroni me emer mirepo emri duhet te jet pa hapsir(a) **P.SH. (Adem Jashari duhet te jet ADEM-JASHARI ose bashk ADEMJASHARI.)
File-in DEMOSONG.JBX hapeni me WORDPAD edhe aty i ndryshoni emrat e atyer MIDI-ve qe kan qene me ato qe i ke futur****NESE BENI NDONJE GABIM SHKRIMI NUK DO TE FUNKSIONOJ!!!DUHET QE EMAR TE JEN SI ATO QE I KE FUTUR NE MIDI ASHTU EDHE NE JBX FILE
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 178.135.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown 157.55.x.x
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
225225225
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133939
Unique Visitors: 148024
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...