ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg pa80 MIDI
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Korg pa80 MIDI
AuthorText
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/09/2013
Korg pa80 MIDI
#post440
A ka dikush qe mund te me dergoj ndonje MIDI shqip qe ta vendos ne DEMOSONG ne korg pa80. Kam arritur qe ti ndryshoj ato MIDI qe jan ne DEMOSONG dhe dua qe aty te kem MIDI Shqip. Une nuk jam muzikant edhe nuk mund ti bej mire. Kisha edhe nje pyetje; Sa lloje te MIDI jan? Kam pare MIDI 0 edhe MIDI 1?!! Kam patur nje lloj SOFTWARE (programi shume te vogel) qe bente CONVERTIM-in nga MIDI0 ne 1 dhe anasjelltas. Nuk e kam me.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/09/2013
Re: Korg pa80 MIDI
#post442
Ke ketu midi shqip, shumica jane falas te tjerat jane sipas statusit lexo ne faqe te pare ku shkruan, Shkarkimet ne Albmidi.com.

Kurse per pytjen e dyte jane vetem dy lloj midi dmth 0 dhe 1. 0 do te thote qe eshte vetem nje piste kurse 1 jane disa instrumenta zakonisht 16 pista(tracks). Kurse midi2 etj perdoren per gm. Nese do te "convert" nga midi 1 ne 0 atehere te gjitha pistat do te bashkohen ne nje piste, do te shof me vone per ndonje program
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/09/2013
Re: Korg pa80 MIDI
#post443
ok zgjidh nje nga keto shtesar tek kjo lista:
http://www.gnmidi.com/gnfreeen.htm

programi kryesor eshte me pagese por shtesat e vecanta si konvertimi ndermjet formateve te MIDI jane falas.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/10/2013
Re: Korg pa80 MIDI
#post444
Falemiderit Administrator.
Ketu kam vetem Hymni falas une per momentin nuk kam buxhet per midi.
MIDI-te qe i bej ne Pa80, a eshte e mundur qe te modifikohen (permiresohen) me FL studio 10, Reason 5, apo Pro Tools SE keto programe i kam.**
Une nuk jam muzikant edhe nuk jam i shkathet ne tastier edhepse bej pak hile duke i ngadalsuar mirepo prap nuk mund ti bej mire. :-(
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/10/2013
Re: Korg pa80 MIDI
#post445
A mund dikush ta korrigjoj kete MIDI? FALEMINDERIT
Attachment: EKUJTOJA.MID
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/10/2013
Re: Korg pa80 MIDI
#post446
A mund dikush ta korrigjoj kete MIDI? FALEMINDERIT
Attachment: EKUJTOJA_pa65b.mid
Delete Edit Quote
 
Reply
Tags  Midi shqip
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 63.143.x.x
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
249249249
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133963
Unique Visitors: 148024
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...