ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg pa1x
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
korg pa1x
AuthorText
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 16/12/2013
korg pa1x
#post494
pershendetje , kam nji problem me korg pa1x, kam mar 1 set ku ka edhe zurle edhe cifteli origjinale , njer i hapi te krejt tastet tani zurlen e hap ne 7 taste dhe ciftelin ne disa taste ca me i bo si me e rreg , flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/01/2014
Re: korg pa1x
#post501
rregullohet tek menuja e "multisample" ne sample edit mode. Thjeshte pershtat samplat te punojne ne noten ne te cilen eshte krijuar ose me ane te transpose mund ti vendosesh ne notat bosh qe deshiron.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 23/01/2014
Re: korg pa1x
#post505
ku me e gjet kte me saktesisht se nuk po e gjej dot Smile
Delete Edit Quote
 
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/02/2014
Re: korg pa1x
#post508
po mundesh edhe me an te transpose ne cilat taste deshiron ti vendosesh mir ka treguar admini sepse edhe une e kom po te njejtin problem por me an te saj e vendosi ne taastet e deshiruara
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/02/2014
Re: korg pa1x
#post509
ku esht kjo multisample se nuk po e gjej dot
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/02/2014
Re: korg pa1x
#post510
Shko tek "Sound mode" dhe kliko butonin "Record" anash ekranit qe te kalosh ne "Sample mode" me pas kliko "Menu" dhe zgjidh "Multisample". Aty brenda mund te ndryshosh dhe te modifikosh tingujt qe jane krijuar me Sample ne nota te ndryshme.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/02/2014
Re: korg pa1x
#post511
e gjeta shum flm Smile
Delete Edit Quote
 
iceone
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 07/02/2014
Re: korg pa1x
#post513
like
Delete Edit Quote
 
sefe
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/09/2014
Re: korg pa1x
#post635
Pershendetje, jam nje anetar i sapo regjistruar. Kam nje Korg Pa 1x dhe dua te ndertoj disa tinguj qe me duhen, a mundet te me ndihmoni si duhet ti ndertoj? Flm.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/09/2014
Re: korg pa1x
#post638
Po mund te mesosh ne librin zyrtar udhezues te pa1x ose ne pamundesi ke udhezime ne internet ne faqen zyrtare te korg pa se si mund te krijosh tinguj etj;

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=sq&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.korgpa.com%2Fsupport%2Ftutorials%2Fitem%2F301-sts%2C-performance-and-style-performance.html&edit-text=

lidhja me siper eshte e perkthyer ne shqip nga google translate por nese di anglish mund ta lexosh direkt nga lidhja ne vazhdim;

http://www.korgpa.com/support/tutorials/item/301-sts,-performance-and-style-performance.html
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
RU 77.88.x.x
Unknown 114.119.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
696969
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475852
Unique Visitors:
157646
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...