ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > pa800
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
pa800
AuthorText
niki shala
Junior Member
Avatar

Posts: 23
Contributes: 25

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/01/2014
pa800
#post499
pershendetje adm a ka mundesi mem tregu se a ka ndonje program qe konverton seta psh te pa1x ne pa800 per 64 ram ose a ka program qe zvoglon mb setit flm per mirkuptim
Edited: 19/01/2014
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/01/2014
Re: pa800
#post500
setet e pa1x duhet te punojne pa problem ne pa800 perderisa gjithmone versionet e reja te korg i lexojne ritmet e seteve te vjetra kurse anasjelltas nuk punon, domethen nuk ka ndonje menyre automatike qe mundeson leximin e plote te seteve pershembull te pa800 qe te punojne ne pa1x.

duhet manualisht te pershtatesh cdo ritem ne pa800 me sistem te hershem v1.6 dhe vetem atehere mund te punojne ne pa1x gjithsesi jo me ritmet e krijuar me version me te ri dhe moden "guitar mode".

ose ndryshe duhet te perdoresh nje program "EMC Style Works" i cili mundeson konvertimin e seteve midis sinteve te ndryshme, megjithese une ket opsion se kam provu dhe jam pak skeptik perderisa pa1x ka sistem totalisht te ndryshem nga pa800.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
Unknown 63.143.x.x
CZ 77.75.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
869869869
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120520
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...