ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Studio - Programe > pa1x memory full
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
pa1x memory full
AuthorText
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/02/2014
pa1x memory full
#post539
pershendetje , kam mar disa sample edhe kur i bej load ne korg del not enough memory kam ndrru set edhe prap kshtu , a ka naj menyr me i fshi krejta ritmet dmth user 1,2,3 edhe tingujt edhe me i fut nga e para ? flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/02/2014
Re: pa1x memory full
#post540
Po mundesh ti fshish, fillimish ruaji diku setin qe ke dhe me pas shko ne SOUND MODE - dhe kliko butonin RECORD per tu futur tek menuja e SAMPLAVE. Kliko trekendeshin anash ne ekran per te hapur mundesite e panelit dhe me pas kliko: "Delete Sample", dhe zgjidh opsionin "Delete All Samples, Multi-Sample, DrumSamples".

Keshtu ke fshire te gjithe Samplat qe ndodhen ne RAM memorie te sintit. Fike dhe ndeze tastieren per tu pastruar dhe memoria e SSD dhe mund te provosh perseri te karikosh SET'et qe deshiron. Ka mundesi qe SET'i qe po kerkon te karikosh ka RAM memorie me shume se sa PA1X jot, ndoshta do te duhet te shtosh RAM ne PA1X qe te karikohet plotesisht.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/02/2014
Re: pa1x memory full
#post541
ok thanks a lot mate , Smile
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: pa1x memory full
#post548
Kontrollo memorien e setit ne kompjuter sepse ka mundesi qe seti te jete me i madh se 30 e pak mb nderkohe qe pa1x nuk mundet te beje load me teper se aq e prandaj te jep ate mesazhin ne ekran
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/03/2014
Re: pa1x memory full
#post558
po me para e kam pas load ate edhe tani jo si ka mundesi ?!
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/03/2014
Re: pa1x memory full
#post562
ska mundesi idi ndoshta ke nderru organo dhe kjo qe ke tani ka me pak RAM memorie se ajo ne te cilen e ke pas load me pare.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/03/2014
Re: pa1x memory full
#post565
Idi kam pershtypjen se duhet te kesh provu noj set qe mund te kete qene ose per pa 800, pa2 ose te kete pas noj virus prandaj une mendoj qe ta formatosh organon sepse e shoh si te vetmen mundesi qe mund ti besh load setit si me pare
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/03/2014
Re: pa1x memory full
#post567
O adm jo se kam nderru esht e njejta , parid esht set per pa1x , edhe un kshtu mendoj ta formatoj po sdi a ben me I bo backup ne memory apo duhen ne disket?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/03/2014
Re: pa1x memory full
#post568
atehere ta kane nderru Smile degjo provo ta formatosh nga fillimi sintin sic edhe sugjeron paridi duke e rikthyer ne gjendjen e fabrikes dhe me pas duhet te punoje seti nese ka punuar me pare.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/03/2014
Re: pa1x memory full
#post569
Good news Smile , e shita po tani sdi ca me ble pa2x pa800, apo pa500 edhe triton extreme , ke sygjeron ti adm?
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
Unknown 63.143.x.x
CZ 77.75.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
865865865
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120516
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...