ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Pak ndihme per Pa2x & pa800
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Pak ndihme per Pa2x & pa800
AuthorText
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/02/2014
Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post542
Pershendetje admin, nese do kesh mundesi kam nevoje per 2 backup, nje per pa 2x dhe per pa 800 .Faleminderit
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post543
ste kuptoj, deshiron me ruajt backup setet qe ke ne pa2x dhe pa800 apo dicka tjeter? ma shpjego dhe nje here
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post544
I kam pas rujt ne kompjuter 2 backup-e,nje per pa2x dhe nje tjeter per pa800 por problemi qendon se gabimisht kam formatu kompjuterin dhe ngaqe nuk me eshte kujtuar ti ruaja keto 2 backup-e ato me jane fshire dhe mendova te ta kerkoja ty kete ndihme gjithsesi nese do kesh mundesi
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post545
Ti do setet origjinale qe ka pa2x edhe pa800 qe ti formatosh apo jo?
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post546
Jo tamam setet por backup-et idi.korgpa50 Smile
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post547
degjo varet se cfare setesh ke pas po gjithsesi nese fshin dicka ne kompjuter padashje ka menyra qe kthehen perseri dosjet e fshira nga "Windows Restore" ose me ane te programeve te posaçme. Kerko ne google ke shume programe falas qe mundesojne kete gje.

Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post549
Nuk ka mundesi qe te kete program restore sepse une e kam formatu particionin ku kam pas keto dy backup-e dhe me sa di une windows restore ose ndonje program tjeter te kthen filet e kompjuterit kur ai nuk eshte formatuar
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/02/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post550
ok se nuk e paskam lexu mire pjesen e formatimit sidoqofte edhe pse e ke formatuar kompjuterin kthehen perseri dokumentet e fshira. megjithese do te duhet qe hard drive ta kontrollosh nga nje kompjuter tjeter ose sistem operimi tjeter. vetem nese e djeg fare HDD ose ka problem teknik operimi atehere nuk i kthen dot. nese e ke formatuar nuk ka problem kthehen perseri dokumentat.

ka disa programe sidoqofte provo programin: "Recover my Files".
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/03/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post559
po nese i ben backup-et nga nje korg pa2x tjeter a nuk jan te njejta te gjitha ?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/03/2014
Re: Pak ndihme per Pa2x & pa800
#post560
bohet fjale nese ka pas ritme dhe tinguj te ndryshem nga ato qe ka fabrika se rikthimi i tingujve origjinal te fabrikes eshte i thjeshte behet nga tastiera direkt duke perdorur "Full Resource Restore". Ose mund ti shkarkosh direkt origjinalet nga faqja zyrtare http://korgpa.com
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
Unknown 63.143.x.x
CZ 77.75.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
867867867
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120518
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...