ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg pa600
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
korg pa600
AuthorText
durrsaku
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 30
Contributes: 54

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 13/05/2014
korg pa600
#post592
A din njeri nese ne korgpa600 mundem me vene ritmet e pa80???
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: Yes
Date: 13/05/2014
Re: korg pa600
#post593
Zakonisht setet apo ritmet e versioneve me te meparshem mund te karikohen ne cdo version me te ri te korg si pa600, pa900 etj... sidoqofte pas karikimit duhet qe te modifikosh samplat apo drums qe ti pershtaten versionit te ri.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
durrsaku
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 30
Contributes: 54

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/05/2014
Re: korg pa600
#post594
po ia vlen si tastiere pa600 per muziken tone apo jane leke te hudhura kot..dhe ne krahasim me pa80 eshte me e mire??
flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: Yes
Date: 15/05/2014
Re: korg pa600
#post595
me mire investo pak me shume lek dhe blej nje tastiere si pa800, pa2x ose pa3x nga te cilat ka ritme dhe sete me shumice shqiptare, kurse per pa600 dhe pse eshte version me i ri se pa80 nuk kam shikuar apo degjuar te perdoret masivisht nga muzikant shqiptare. Kurse pa80 per mendimin tim dhe pse eshte vegel profesionale eshte model shume i vjeter dhe setet e reja kerkojn sampla, memorie e vecori te cilat pa80 nuk i ka.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
durrsaku
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 30
Contributes: 54

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/05/2014
Re: korg pa600
#post596
flm shoku
Delete Edit Quote
 
rina1
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 65

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/05/2014
Re: korg pa600
#post597
pa600 asht shum ma i mir se pa80 po edhe se pa800.
ni shok imi e ka pa600 me ritma live
Delete Edit Quote
 
sajo-best
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 12

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/11/2014
Re: korg pa600
#post657
Te gjitha jan te mira per ata qe i kan por nese kan mundesi siq tha Admin shto pak me shum para dhe merr pa 2 mundesisht pa 3 si per ritma si per ngjyra dhe te fort ne ze ne pa 3 ka tone te mira varet si punon ne te ju pershendes te gjithve
[b][/b]Ju pershendes te gjithve ku do qe jeni
Delete Edit Quote
 
MaEsttr.0
Just arrived
Avatar

Posts: 4
Contributes: 4

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/04/2015
Re: korg pa600
#post710
Nese i shef shumicen e muzikanteve qe bejne muzike neper tezga, atehere do te gjesh me shume PA2X, apo PA3X. Mirepo mendoj qe edhe PA 600 eshte nje tastiere shume e mire, ku pak dallon nga te tjerat! Sa i perket cmimit dallon shume nga te tjerat! Mendimi im eshte qe nuk ke bere zgjidhje te gabuar.
Delete Edit Quote
 
orhand76
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 3

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/05/2015
Re: korg pa600
#post717
22/04/2015 03:46
Re: korg pa600
Delete Edit Quote
 
Qerkin shaqiri
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 1
Contributes: 3

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 03/06/2015
Re: korg pa600
#post720
Une para nje muaj kam ble nje Korg Pa900 te ri,jame shume i kenaqur me te.
Edhe Pa600 eshte shume i mire dhe qe te dyja nuk jane shume te shtrenjeta.
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 157.55.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
595959
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475842
Unique Visitors:
157646
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...