ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg krome vs m3
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
korg krome vs m3
AuthorText
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/06/2014
korg krome vs m3
#post607
kush esht me e mir korg krome apo korg m3 ? flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/06/2014
Re: korg krome vs m3
#post608
nga modeli krome eshte version me i ri se m3 dhe perdor teknologjine e fundit te korg per sint kurse parametrat dhe funksionet pak a shume i kane te njejta, personalisht preferoj m3 perderisa eshte me i perdorur nga muzikantet e ballkanit dhe ka me shume sete e tinguj, plus dhe butonat e kanalet i ka me te thjeshte ne perdorim.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/06/2014
Re: korg krome vs m3
#post609
Po setet e m3 a nuk bejn ne krome?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/06/2014
Re: korg krome vs m3
#post610
meghithese nuk e kam test se besoj krome ka tjeter sistem me te avancuar operimi dhe me parametra te ndryshem nga m3 me shume I ngjan kronos po perseri jan ndryshe
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
albundy
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 20
Contributes: 22

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/08/2014
Re: korg krome vs m3
#post621
m3 normaly.
krome is not sample
From Earth .
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown 63.143.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
900900900
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120551
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...