ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg pa80
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
korg pa80
AuthorText
durrsaku
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 30
Contributes: 54

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 21/09/2014
korg pa80
#post636
pershendetje..
nuk me nderron me pa80 oktaven..sapo e ndez e nderron ose po te mbaj vetem nje ritem e nderron,,,,sa ndryshoj ritmin ngel po tek e njejta oktave..kjo ndodh vetem tek perform,tek program e nderron normalisht...
help me.....
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/09/2014
Re: korg pa80
#post637
dicka eshte ndryshuar ne menune e global te sintit ose performancat e setit qe perdor e kane te regjistruar ne memorie oktaven gabim.

Fillimish krijojme nje BACKUP e ruajm setin ne flopy.

Per te qene te sigurt, mire eshte qe te rikthehet sinti ne gjendjen e fabrikes per pa80 krijo disketat ashtu sic sugjerohet nga faqja zyrtare e korg: http://www.korgpa.com/support/discontinued-products/korg-pa80.html

pas rikthimit te sintin ne gjendjen e farbikes dhe nese cdo gje punon ne rregull ashtu sic duhet atehere fillojme rikthimin e setit te meparshem qe kemi ruajtur ne flopy por jo te gjithin.

Kariko nji nga nji PERFORMANCE, SOUND dhe STYLES jo GLOBAL deri sa te arrish te identifikosh dhe eliminosh problemin.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
durrsaku
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 30
Contributes: 54

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/09/2014
Re: korg pa80
#post639
flm..por ca duhet me shkarku??
pa80-os apo pa80-res???pastaj une kam ndryshuar style tek te e gjitha tastiera jo vetem tek user 1.2.3
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/09/2014
Re: korg pa80
#post640
beji te dyja, fillimisht sistemin pa80-os dhe me pas pa80-res per tingujt dhe ritmet origjinale te sintit.

me pas mund te fillosh procesin e rikthimit te ritmeve dhe tingujve ne setin qe ke ruajtur me pare. do te marre pak kohe po te sugjeroj ti besh nji nga nji.

kurse per sa i perket ritmeve te fabrikes eshte mire qe te mos i zevendesosh gjithsesi kjo varet sipas preferencave edhe mund ti ndryshosh vetem kujdes se neqoftese ritmet kane probleme viruse apo "errors" atehere mund te prishin memorien SSD te sintit.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
durrsaku
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 30
Contributes: 54

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/09/2014
Re: korg pa80
#post641
ok..flm shoku...
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 95.85.x.x
Unknown 63.143.x.x
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
269269269
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133983
Unique Visitors: 148024
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...