ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg pa80 apo yamaha psr9000
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
korg pa80 apo yamaha psr9000
AuthorText
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/11/2014
korg pa80 apo yamaha psr9000
#post653
Pershendetje. A mund te me ndihmoj dikush te zgjedh mes korg pa80 (kete e posedoj) ose ta nderroj me yamaha psr 9000?
ju faleminderit!
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/11/2014
Re: korg pa80 apo yamaha psr9000
#post654
Mendimi im personal eshte per Korg PA80, si nga perfomanca, tinguj pa fund, ritmet universale po ashtu dhe nga design shume here me e lehte dhe me e transportueshme se Yamaha PSR9000. Versionet e reja te Yamaha si Tyros kane disa gjera te vecanta po perseri per mendimin tim Korg ia kalon pergjithesisht nga universaliteti i perdorimit dhe shumllojshmerise se seteve. Mund ta kthesh nje Korg PA arranger te tingelloj gati njelloj si Yamaha apo cdo lloj arrangeri tjeter me modifikime e sampla. Gjithsesi kjo eshte sipas preferencave te cdo individi, te dy modelet jane profesionale.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/11/2014
Re: korg pa80 apo yamaha psr9000
#post659
Shume faleminderit Administrator! Mendim shume profesional
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
884884884
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120535
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...