ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg pa3x set
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/5 1 2 3 4 > >|
Forum RSS feedReply
Korg pa3x set
AuthorText
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 08/01/2015
Korg pa3x set
#post681
Pershendetje si mund te bej nje set timin dmth me mar ritmet e nje seti dhe ti bashk oj me nje set tjeter , po disa drums jan me multisample edhe si me I fut me gjith multisample e krejt sikur esht ritmi nga ai set qe po e mar ? Flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 09/01/2015
Re: Korg pa3x set
#post682
hape ritmin qe te pelqen dhe sheno drums qe perdor, percussion dhe nese ka ndonje instrument te vecant ne user pcg.

Me pas load setin tend dhe fillimisht load ritmin nga seti tjeter me pas thjeshte kariko(load) user drums+ percussion dhe tingujt nese ka ne user pcg. (Procedura e njejte sikur load setin, shko me Open deri sa te arrish ne tingullin apo drums qe deshiron me load dhe shtyp LOAD)

Ne fund thejshte hap ritmin dhe ndryshon tingujt e drums dhe pcg aty ku i ke ruajtur sepse pozicioni mund te ndryshoje nga seti i meparshem.

Bej save ritmin dhe setin dhe u kry.

Te njejten procedure mund ta perdoresh per cdo ritem tjeter ne cdo set apo tingull.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 09/01/2015
Re: Korg pa3x set
#post683
E di Kte po drums nuk dalin sikur jan te origjinali a kpt
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 11/01/2015
Re: Korg pa3x set
#post684
Me qart te seti max live du me mar ato ritmet Si jan live po nuk mundem ça te bej?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 12/01/2015
Re: Korg pa3x set
#post685
nese i ndjek hapat qe kam pershkrujt me siper mund te marresh cdo ritem nga cdo set dhe te tingelloj njelloj si tek seti i meparshem.

Ka dhe disa vecori te tjera extra qe duhet te shenosh nga seti i meparshem sidomos tek PA3X, pershembull cfare Efektesh masterizimi ne dalje perdor seti GLOBAL - Final Mastering Effects (MaxxEQ, MaxxBass, MaxxTreble, MaxxStereo, MaxxVolume)

maxlive set perdor Live Multi Samples per drums qe nuk ruhen tek USERDK.PCG por tek USER01-02-03ose04.PCG
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
allaa
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 27/01/2015
Re: Korg pa3x set
#post686
very nice thanks
Delete Edit Quote
 
SerserimayiN
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/02/2015
Re: Korg pa3x set
#post692
teþekkürler
Delete Edit Quote
 
levo
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/02/2015
Re: Korg pa3x set
#post693
tesekkurler
Delete Edit Quote
 
levo
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 19/02/2015
Re: Korg pa3x set
#post694
thanks
Delete Edit Quote
 
erdo3x
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 4

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/06/2015
Re: Korg pa3x set
#post729
teþekkürler
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/5 1 2 3 4 > >|
Members
Welcome Guest
IP: 35.172.233.215
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 35.172.x.x
Unknown 114.119.x.x
RU 77.88.x.x
US 69.162.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
7023
Newest Member:
rejan dj
DateHits
2020-08-09
145114511451
2020-08-08
137613761376
2020-08-07
157015701570
2020-08-06
166416641664
2020-08-05
147314731473
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
General
Pages seen:
4483317
Unique Visitors:
157844
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...