ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
AuthorText
KASTRIOT.GJ
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 02/11/2015
Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
#post761
Pershendetje po vendosja nje set te ri ne pa 80 dhe i bera load qe te gjithave dhe userave dhe backup tn kam nje crregullim te tastieres dhe ritmit bejn disa tasta zhurm te tmerrshme si mund ti bej reset ne gjendje fabrike ju lutem me ndihmoni..
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/11/2015
Re: Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
#post762
Pershendetje, eshte nje teme e njejte ku pershkruhet procesi i rikthimit te sintit ne gjendjen e fabrikes. Lexo ne lidhjen ne poshte:

http://albmidi.com/live/forum_thread_636_korg-pa80.html
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
KASTRIOT.GJ
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 06/11/2015
Re: Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
#post764
O shok a mund tma thush formatin e plot te skedes me emer se nuk e di ku ta gjej mora 1 os dhe nuk ka kthen n gjendje niset normalishht si heret e tjera me thuaj emrin e plot dhe dua t di a meret ne disket 1.44 mb
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/11/2015
Re: Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
#post765
degjo korg ka ndryshu website per ndihme te korgpa arrangers tani kane kaluar tek faqja kryesore e korg te gjitha versionet e meparshme dhe qe kane dale jasht prodhimi.

shiko ne link me poshte per OS dhe librarine e PA80
http://www.korg.com/us/support/download/product/1/192/

me sa mbaj mend jane 5 disketa qe duhen mbushur per ta kthyer ne gjendjen e fabrikes korg pa80.

Sidoqofte per tu siguruar lexo manualin e ndihmes tek faqja me siper se shpejgohet procesi.

Fillimisht karikojme OS sistemin
dhe me pas karikojme librarine e tingujve


Gjithe te mirat,

Admin
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Katunari
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 45
Contributes: 57

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/11/2015
Re: Pa 80 problem me ritmet dhe tastieren
#post767
PRSH

Nese nuk gjen hall ne webfaqe, ndoshta mund ti dergoj diku ne ndonje e-mail ose nuk e di a mund ti UPLOAD ketu tek albmidi, ne ZIP format..?!!! DUHEN 5 disketa
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
CZ 77.75.x.x
Unknown MSN spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
872872872
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120523
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...