ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Konvertim???
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Konvertim???
AuthorText
laki-.Ch
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/11/2015
Konvertim???
#post769
Më nevoitet dhe du me dit a ka ndonje program për mi konvertu ngjyrat e korg kronos me i ba për korg m3 ju lutem më ndihmoni
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/12/2015
Re: Konvertim???
#post770
atehere dhe pse nuk e kam provu besoj se konvertimi direkt/automatikisht me ane te programeve nga korg kronos ne korg m3 nuk funksionon perderisa eshte sistem i ndryshem operimi.

Sidoqofte shumica e tingujve ne setet shqiptare per kronos me sa kam provuar dhe degjuar jane sampla te cilat bazat i kane pasur me pare ne m3 disa edhe ne triton. Qe do te thote jane te njejtat sample/tinguj vetem se tingellojne me mire ne kronos pasi ka me shume opsione per rregullim te efekteve dhe fuqine dalese ne zgjerim e ka shume here me te madhe se m3.

Per keto tinguj/sampla qe them me siper atehere duhet te jete e mundur duke kopjuar cdo vecori te modifikimit te tingullit nga kronos ne m3(Bazat kryesore te rregullimit te tingujve jane te njejta per cdo sint pavaresisht modelit vetem efektet ndryshojne dhe ndonje vecori ekstra te sintit). E vetmja gje qe ngelet per te bere eshte karikimi i samplit qe permban tingullin.

Kjo pune mban kohe dhe durim por qe teknikalisht mund te arrihet sidoqofte me mire mos humb kohe dhe ke sa te dush sete profesionale per m3 me tinguj gati njelloj ose nganjehere dhe me te mire se kronos.

gjithe te mirat,

Admin
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
887887887
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120538
Unique Visitors: 147644
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...