ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Problem me korg pa 2x
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Problem me korg pa 2x
AuthorText
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 23/01/2017
Problem me korg pa 2x
#post810
Pershendetje Admin,kam nje problem me korg pa2x,desha me bo load nje set dhe mu blloku pastaj e formatova me nand format e pastaj i futa edhe sistemin me resource pastaj i futa edhe backup me full resource restore po me del kjo tabela:
DEVICE GENERIC ERROR. Si mund ta rregulloj?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 23/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post812
Duhet te pastrosh me pare memorien e sistemot SSD me ane te butonit intro1 ose fade in duke i mbajtur te shtypur kur te ndezesh organon. ki kujdes ruaji me pare diku ritmet e setet qe ke ne organo apo ne hard drive se pas kesaj do te fshihen te gjitha me pas duhet me load system operation dhe musical resources ashtu sic pershkruhet ne guiden e korg. duhet te punoje ne rregull pas kesaj.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 24/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post815
Faleminderit admin por nese do ta realizoj kete procedure dua te di se si mund te dallohet nje set i pa2x me nje set te pa3x ose pa4x
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 24/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post816
po te pergjigjem nga mobile per me gjate do shkruaj me vone por setet e pa3x kane ekstra ne global specifikat e masterizimit dhe nese e hap folderin ne kompjuter mund ti dallosh kurse ne pa4x ndryshojn emertimet kshu qe mund ti dallosh nga njera-tjetra
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post819
Nese ke mundesi ma shpjego pak me qarte sepse me ka ndodhur qe kam fut gabimisht per ti bo load nje set te pa3 ne pa2(duke mendu qe eshte per pa 2) dhe me blloku pa2-shin
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post820
Atehere struktura e seteve nga PA2X ne PA3X ndryshon si me poshte

neqoftese hapim folderin "GLOBAL" ne setet per PA3X do te jete extra nje file "MXPRESET.MXP" si me poshte;

PA3X
GLOBAL
-VPRESET.VOC
-SETUP.GBL
-MXPRESET.MXP

kurse ne PA2X
GLOBAL
-VPRESET.VOC
-SETUP.GBL

dmth ne setet e PA2X mungon "MXPRESET.MXP" perderisa eshte vecori me e re per PA3X

kurse ndryshimi nga setet e PA4X po te shikosh e gjithe struktura e setit eshte e ndryshme nga setet e meparshme;

brenda ne set ka dy dosje te reja nga versionet e meparshme

VOICEPRESET
KEYBOARDSET

dhe ne global struktura e seteve te PA4X eshte si me poshte:

GLOBAL
-SETUP.GBL
-QTPRESET.QTP (vetem ne setet e PA4X)
-MXPRESET.MXP
-MIDI.MPR (vetem ne setet e PA4X)


Nese e LOAD nje set te ri tek nje version i vjeter atehere do te krijoje "DEVICE GENERIC ERROR" dhe do te duhet te pastrosh memorien e SSD sic e kam pershkruar me siper qe te punoje perseri.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post821
Shume faleminderit per informacionin admin po ndonje mundesi per te bo load nje set te pa3 ne pa2 a ka?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/01/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post823
automatikisht me ane te ndonje programi convert nuk di dhe nuk e besoj se ka kurse mundesi manualisht ka po nuk ja vlen per kohen qe shpenzohet duhet te konvertosh cdo sample nji nga nji dhe cdo ritem nji nga nji plus qe vecorite e reja si guitar mode etj ne PA2X nuk punojn keshtu qe per mendimin tim nuk ja vlen eshte humbje kohe cdo korg i ri qe del ka vecorite e veta. ritmet si baze ndoshta nuk ndryshojn por tingulli eshte komplet tjeter ne cdo sint duke vazhduar nga PA80 e siper, me EQ mund ti pershtatesh drums por prap do kete mangesi nga origjinali ne cilin sint ku eshte krijuar ritmi.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
bessi22
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 4
Contributes: 6

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/02/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post828
KORG PA MANAGER eshte per konvertimin e .SET-eve psh nga KORG pa2X ne KORG PA3X ose 4X apo anasjelltas dhe shum mundesi tjera.
Problemi eshte se ky program eshte me pages dhe kushton afer 100 Euro.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/02/2017
Re: Problem me korg pa 2x
#post829
Sic e kam thene dhe me lart nuk ka program qe e ben konvertimin e seteve automatikisht. Une e kam dhe e perdor KORG PA MANAGER versionin e fundit me pagese . Ky program nuk ben asgje me teper se sa sinti, vetem mundeson shikimin e seteve , tingujve, ritmeve dhe samplave si dhe mundeson ndryshimin e pozicioneve te tingujve apo te ritmeve edhe midis dy seteve por jo te konvertoje nje set automatikisht pershembull nga PA3X ne PA2X kjo gje nuk bohet. Edhe per modifikimin e pozicioneve nese marrim nje ritem nga SET-A dhe e vendosim ne SET-B ky program ruan vetem ritmin por jo tingujt dhe drums qe ka brenda ritmi kto duhen rregulluar dhe modifikuar perseri me vone ne sint. Plus qe akoma nuk suporton KORG PA4X setet e reja nuk i lexon akoma. Te njejtat gjera qe mund te bohen ne sint i kryn ky program por jo me shume, duket i lehte ne perdorim perderisa ka user grafik experience por per mendimin tim nuk ja vlen per cmimin qe ka. Une e perdor vetem per modifikimin e samplave i lexon dhe mundesh ti ruash ne WAV bashke me programin tjeter binjak WAVE MANAGER.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.223.3.101
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.223.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown MSN spider
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6747
Last Member:
Krasniqi94
DateHits
2020-04-01
424242
2020-03-31
303230323032
2020-03-30
330833083308
2020-03-29
218521852185
2020-03-28
227522752275
2020-03-27
234923492349
2020-03-26
272627262726
General
Pages seen: 4204084
Unique Visitors: 149798
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 Samples - Ultimate Famous Producers..
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
Recent comments
 kimi80: Really good set. The problem is when you..
 orgist: Thanks ...
 orgist: Thanks!
 orgist: faleminderit
 Admin: Update your WINRAR program :)
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...