ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Per pa4x
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Per pa4x
AuthorText
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 12/02/2018
Per pa4x
#post931
Nuk e kuptoj ku qendron ndryshimi i sistemit operativ midis .upd dhe .pkg ne korg pa 4x
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 13/02/2018
Re: Per pa4x
#post932
Per nga funksionet dhe permbajtjen zyrtare nga KORG jane sisteme te njejte por KORG vitet e fundit ka filluar ta ndryshoje kodin e arkivave te programeve nga .PKG ne .UPD kjo per arsye sepse arkivat me prapashtesa .PKG mund te behen "hack"(modifikohen). Ka disa vite qe ne internet qarkullojne programe jo-zyrtare qe zberthejne arkivat .PKG qe japin mundesine te shikohet dhe modifikohet programi Operues i modeleve te tastierave si PA600, PA900 e me radhe duke shtuar opsionet pershembull tek tastierat PA600 e modelete te lira qe kane vecori mangut. Akoma nuk egziston ndonje HACK ose eshte shume e veshtire per te zberthyer arkivate .UPD dhe prandaj ne te ardhmen te gjithe sistemet operative te KORG Arrangers do te ndryshojne nga .PKG ne .UPD. Neqoftese ke ndermend te blesh pershembull nje nga arrangers te KORG qe jane modele te lira si PA600,PA300 e me radhe mire eshte qe te kete sistem operimi qe perdor prapashtesat .PKG kjo per arsye se ne internet mund te shkarkosh sisteme jo-zyrtare jo nga KORG por qe hapin funksionet qe mungojn si SAMPLE, etj etj... ose munde te modifikosh nese ke njohuri sistemin sipas preferencave te ndryshosh ngjyrat etj etj...
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/02/2018
Re: Per pa4x
#post933
Ne faqen zyrtare te korg eshte paraqitur per download versioni 2.00 ose 2.01 po nje gje nuk kuptoj qe nese korg ka marr masa kunder hack qe i eshte bere ne te kaluaren ,perse i nxjerr os versionet per pa4 edhe me .pkg nderkohe qe po kuptoj se paska edhe tastjera pa4 qe operojne me os .pkg
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/02/2018
Re: Per pa4x
#post934
Per sa kohe ka modele ne qarkullim qe kane dale nga fabrika me .PKG KORG do te nxjerre update per te dy prapashtesat .PKG dhe .UPD sidoqofte modelet e reja ne vazhdim do perdorin prapashtesat .UPD per arsyet qe kam permendur me siper por jo zyrtarisht nga KORG.

Flitet qe kete vit te dale nje tjeter update per KORG PA4X e cila do te dyfishoje memorien e RAM per samplat. Ka disa kohe qe ne internet qarkullojne imazhe dhe filmime qe kjo eshte arritur nga disa hackers qe kane modifikuar jo-zyrtarisht sistemin OPOS linux qe perdor KORG ne PA4X me metodat qe kam permendur me siper dhe KORG eshte duke menduar qe ta finalizoj kete update per te gjithe zyrtarisht, shpresojm qe te ndosh kete vit.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
paridi
V.I.P Member
Avatar

Posts: 55
Contributes: 62

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/02/2018
Re: Per pa4x
#post936
Me ka ndodh qe duke kontrollu nje set pa3-shi me ka ngel takuar dmth nuk funksionoi asnje buton komande vetem e fika dhe e ndeza prape e me kete dua te them qe do zoti mos po del noj software e hajrit qe mos te kemi frike per bllokime
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
RU 77.88.x.x
US 40.77.x.x
US 69.162.x.x
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
343434
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475817
Unique Visitors:
157645
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...