ALBMIDI.COM
Home > News > >
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Sherbimi Chat
Date 27/12/2011  Author Admin  Hits 6157  Language Shqip
Tashme anetaret e regjistruar mund te bisedojne direkt me njeri-tjetrin permes sherbimit "CHAT". Perdorimi eshte shume i thjeshte, fillimisht ju duhet te identifikoheni dhe me pas klikoni "CHAT" ne menu.

Hapesira e "CHAT" ne AlbMidi u krijua per te sherbyer si nje vend kenaqesie dhe argetimi ku mund te kaloni kohen si dhe te shkembeni ndihme dhe informacione per instrumentat muzikore. Historia e mesazheve ruhet edhe kur perdoruesi eshte "Offline"(Jo ne linje) per arsye qe dikush mund te ktheje pergjigje ne nje kohe te mevonshme. Nese verehen abuzime ne kete hapesire kjo mund tju kushtoje llogarine tuaj ne AlbMidi.com -  Ndalohen adresa interneti webfaqesh te tjera, reklamat, SPAM, fyerjet dhe fjalori banal!
Tags chat
neli2009
pershendetje te gjidhve kudo qe jan
07
Feb
Tallavaism
une e kom like Albmidi ne Facebook po sjom halo Contributors !!
06
Oct
Admin
Nuk fitohet statusi me Like, Smile lexo ne faqe te pare aty ku shkruan: Shkarkimet ne AlbMidi.com
06
Oct
Tallavaism
po edhe une e kom bo upload nje set
06
Oct
Admin
cilin set ke bo upload? shiko nuk fitohet statusi merr sete ne faqe te tjera e futi ktu e anasjelltas... statusi eshte per anetare te sinqerte qe jane aktive ne faqe dhe vendosin gjera personale jo te vjedhura qe qarkullojne ne internet, ne te kundert kontributi me pagese cdo gje shpjegohet tek faqja: Shkarkimet ne AlbMidi.com
07
Oct
Korgpa600
Pershendetje admin un kam ber donacion
Te vip 30 euro dhe dua me shkarkue ritma dhe si funksionon per mua kjo tani qe kam ber donacion 30 euro
27
Jan
Admin
Pershendetje,

Fillimisht faleminderit per kontributin.

Nese keni problem me perdorimin, per te shkarkuar SET me ritme ose programe dhe tinguj ne AlbMidi.com lexo udhezimet ne faqe te pare aty ku shkruan:
- Udhezues si te shkarkojme (Ritme, Tinguj, SET) ne AlbMidi.com

C'do gje shpejgohet tek faqja me siper sidoqofte nese keni probleme mund te kontaktoni perseri ose te shkruani nje mesazh tek forumi.

Gjithe te mirat,

Admin
27
Jan
simonce1
dali neko moze da mi reci kako da simnam korg boje oriental strings poz
30
Jan
korg pa2
nuk po ban asgja me marr ne ket faqe vetem kot keni hap
23
Mar
Admin
nuk ka si te boj faqja kur nuk i kushto dy minuta kohe me lexu rregullat dhe perdorimin e faqes, normal. kurse per pjesen e dyte se ke me detyrim!
24
Mar
facamaca
pershendetje admin. une e kom ba donation per vip 6 muaj, pse nuk moj me sharkoj vip extra files for contributors??
18
Apr
Admin
pershendetje facamaca, te kerkoj ndjese llogarine tuaj sapo e kam riaktivizuar serish dhe duhet te punojne te giitha shkarkimet te lutem provo dhe me trego nese ke ndonje problem perseri.
18
Apr
kristaq
Pershendetje admin! me ndimoni te shkarkoj Pa600QT Factory Reset v1.00 sepse me agiornamentin e ri Pa600QT Factory Reset v1.10 nuk me punon mere tastiera. nqofte se keni mundesi madergoni me email. faleminderit.
17
Sep
Admin
PA600QT v1.00 mund ta shkarkosh nga faqja zyrtare e KORG ne lidhjen me poshte:

http://i.korg.com/uploads/Download/USA_Pa600QT_Operating_System_v100.zip

Brenda ne .zip file ke informacionet ne .PDF se si mund ta instalosh ne sint.
20
Sep
Naim Sogojeva
Pershendetje mund tme tregoj dikush si mund te Antarsohem ju lutem
04
Dec
Admin
Lexo udhezimet ne faqe se shpjegohet cdo gje; http://albmidi.com/live/faq_2_Miresevini-ne-AlbMidi-com.html

dhe

http://albmidi.com/live/index.php?page=news&op=readNews&title=Shkarkimet ne AlbMidi.com

gjithe te mirat,

Admin
02
Jan
Xhennki
Pershendetje Admin..si mundem ti downloadoj setet te cilat nuk me lejohen te downloadohen , apo thene me mire (si mund te behem antar vip per shkarkim)
21
Jan
josefpantina@web.de
Pershendetje, ku mund te gjeje per te ble tinguj te cidtelis dhe ritme defi per Korg Pa 588. Une e kam testue, ai po i pranonte ritmet e Korg pa 60 dhe 80.

Falmnderit

Zef Pantina
22
Jan
xhonicelaj97
me ndihmon dot njeri te gjej vallen e pinguinit ne MIDI FILE??
27
Feb
sajo-best
pershendetje te gjithve pse nuk mudnem te shkarkoj asgje ku eshte aty per free ekuptoj per aty ku eshte per vip qe nuk me lejohet por keto tjerat qe jan free pse nuk mundem te shkarkoj ju flm per mirekuptim
13
Sep
rroti
pershendetje kam nje djal 11 vjeq dhe te gjitha notat i ka mesu a mund te me tregoj dikush se si te gjej nota muzikore shqipetare.per ndonje info ju lutem ne emai rroti@live.de falimenderit
17
Nov
tuanaluej
prshendetje stafi desha tju pys se korg pa500 aipranon ritmat e korg pa600 ose pa800 ju lutem me tregoni se du me ble nje ju faleminderit
10
Mar
Shqipt4r
persh... deshta me e dite, per fillestar çfare sinti mundem me ble per muzike dasmash ?
12
Apr
limi93
mirembrama po me duhen do sampler per fejes qysh mir dergue ju lutem per ndihm
13
Feb
SAJO
pershendetje te gjithve dhe Admin une ju kam derguar disa sete me heret nuk edi a i keni marr apo jo dhe jam regjistru shume heret ketu po nuk kam mundesi te shkarkoj asgje vetem keto qe jon ne faqe si te hyjm .nuk edi aka kush qe poston diqka free per pa 3 dhe pa 4 ju flm
21
Mar
Admin
Fillimisht faleminderit per dergimet por jo cdo set qe dergohet publikohet. Rregullat jane njelloj per te gjithe anetaret te vjeter apo te rinj, shkarkimet jane me pagese kohore lexo ne faqe te pare ku shkruan; Shkarkimet ne AlbMidi.com
21
Mar
ionuttunoi
several sets samples for FL Studio ??
04
Apr
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.226.76.216
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.226.x.x
Unknown 159.69.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown 193.151.x.x
Unknown 46.217.x.x
Unknown 157.55.x.x
MK 62.162.x.x
US 40.77.x.x
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6914
Last Member:
Derek47
DateHits
2020-05-25
295929592959
2020-05-24
303130313031
2020-05-23
169116911691
2020-05-22
154315431543
2020-05-21
275227522752
2020-05-20
257225722572
2020-05-19
179417941794
General
Pages seen: 4334916
Unique Visitors: 153533
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Unlock..
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
 KORG PA4X NEXT CKS Pro Remix .SET (..
 Yamaha TyroS----Fatih--SET (329Mb)
 Bojan Set Tyros 2 Perisic (172Mb)
Recent comments
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
 dj-esco: pershendetje, sa vanohet hapja e VIP ac..
 kristaq: pershendetje admin, nje set i completum ..
 Admin: po ashtu si shpjegohet tek pershkrimi ja..
 armando kashta: jan vetem 2 file pdf
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...