ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > Pyetje per korg pa2x
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Pyetje per korg pa2x
AuthorText
emiljanmesiti
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/02/2019
Pyetje per korg pa2x
#post1021
Prsh koleg doja te pyesja tek korg pa2x a mund te ndaj programimin e rritmeve prsh favoritet nga 1 deri tek 10 dua te vendos programin e nje seti tjeter kurse tek 3 userat te vendos rritmet e nje programi tjeter ju flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/02/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1022
patjeter qe mundesh ky eshte qellimi i modeleve "arrangers" te krijosh SET sipas deshires dhe pershtatjes individuale. Varet nga ritmet qe do seleksionosh nese kane USER SAMPLE apo jo por sidoqofte procesi eshte pak a shume i njejte per cdo "arranger" dhe model sinti.#

Faza 1;
Ruajm SETET 1 - 2 apo 3 dhe bejme backup
Faza 2;
Seleksionojme Ritmet ne cdo SET qe kerkojme te mbledhim ritmet dhe shenojme diku ne leter apo kompjuter tingujt perkates qe i takon cdo ritmi qe kerkojme te seleksionojm.
Faza 3;
Krijojm nje SET te ri dhe fillojme transferimin e 1 nga 1 fillimisht te cdo tingulli qe i perkasin ritmeve ne seleksionimin e mesiperm. (Bejme LOAD karikim individual USER SOUND per cdo tinguj qe i perket ritmit qe deshirojm edhe nese ka SAMPLA do karikohen gjithashtu automatikisht)
Faza 4;
Mbledhim ritmet dhe i vendosim ne pozicionin qe deshirojm FAV 1, 2 USER 1 2 etj dhe me pas fillojme manualisht modifikimin e cdo ritmi qe ka USER SOUND te vecante duke i drejtuar aty ku i kemi ruajtur ne Fazen e mesiperme 3.
Faza 5;
Urime u kry. Ruajm SETin e ri dhe kaq

Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
emiljanmesiti
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 20/02/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1023
shum flm vlla per ndihmen e kuptova kshu te pakten nuk me dalin rritmet me problem dhe te crregulluar tek favoritet flm
Delete Edit Quote
 
emiljanmesiti
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 17/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1032
Pershendetje adm doja te pyesja si jan procedurat qe te rregjistrohem ktu per te mar rritme qe jan me pagese dhe sa kushtojn rritmet cfar pagese kan? Un interesohem per korg pax2 flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 23/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1036
Procedura eshte e thjeshte lexo ne faqe te pare aty ku shkruan Shkarkimet ne AlbMidi.com

Pagesat kohore kryhen me ane te PayPal dhe aktivizimi I llogarise behet manualisht brenda 2-3 oreve maksimum.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
emiljanmesiti
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1041
Ok shum flm...dhe doja te pyesja duke ber pagesen prsh 1 mujore mund te shkarkoj cdo set te ri per pax2? Dhe cfar seti me sygjeroni qe te jet super per shqiprin e mesme veri dhe pogonishte te bukura
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1042
Mund te shkarkosh setet qe jane te publikuara ne faqe per kohen e caktuar qe ke kryer pagesen. Kurse per sugjerime ka sete plot te cilat duhet ti provosh dhe te zgjedhesh vete se cfare te pelqejn. Gjithe te mirat.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
emiljanmesiti
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1043
Ok e kuptova shum flm....dhe nje pyetje te fundit samplerat perse nuk i vendos dot per ti cuar tek padet qe ti kem kur luj dicka me rritme?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 28/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1044
Smile duhet te lexosh proceduren e rregullt ne manualin e perdorimit te sintit ku shpjegohet se si te krijosh PADS nga user sample
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
emiljanmesiti
Just arrived
Avatar

Posts: 6
Contributes: 10

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 29/05/2019
Re: Pyetje per korg pa2x
#post1045
E kuptoj un kam samplera te ndrryshem po nuk i coj dot tek padet qe ti vendos nga butoni 1 deri tek butoni 4
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 3.235.45.196
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 3.235.x.x
US 69.162.x.x
US 40.77.x.x
Unknown 114.119.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
7026
Newest Member:
Alon...
DateHits
2020-08-13
507507507
2020-08-12
149314931493
2020-08-11
142114211421
2020-08-10
142014201420
2020-08-09
149214921492
2020-08-08
137613761376
2020-08-07
157015701570
General
Pages seen:
4488199
Unique Visitors:
158027
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 preparimii: ngjura per asr A yamah 2000 junior
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...