ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > korg pa 500 problem
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
korg pa 500 problem
AuthorText
emiljano
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 13

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 13/02/2011
korg pa 500 problem
#post108
sme hapet user 2...eshte bllokuar.a ka njeri ndo nje ide se cfare eshte?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 13/02/2011
Re: korg pa 500 problem
#post109
hmhmh ke load SETE ose ritme te cilat kane "Corrupt Files"(jane te palexueshme) ose ngaqe ritmet qe ke venods kane qene per tjeter version nga sistemi qe ti perdor. Menyra me e mire kur LOAD ritmet dhe SETET qe te mos kesh probleme sugjerohet dhe nga KORG eshte qe te LOAD manualisht nje nga nje vetem:

PERFORM
SOUND
STYLE
PAD


Nuk sugjerohet qe te LOAD: GLOBAL per arsye se mund te kete informacione qe i perkasin nje versioni tjeter sinti me sistem tjeter qe mund te krijoje probleme pastaj me sintin tuaj.

OK tani zgjidhja e vetme eshte te freskosh nga fillimi sistemin e organos sic shpjegohet nga faqja zyrtare e KORG PA:
http://korgpa.com/pa_root/en/products/pa500_soft.html?en

perdor sipas radhes:
1) System Reset
2) Operating System
3) Musical Resources


Para se me zbatu procesin me siper mos harro me RUJT nje kopje te te gjithe RITMEVE ose SET qe ke aktualisht ne sint, kur te krysh procesin e freskimit pastaj mundesh me i fut serish tingujt dhe ritmet e tuja mos harro ndiq rrugen qe te kam shpjegu pak me siper ne fillim mos LOAD perseri GLOBAL, beji vecant.
Edited: 13/02/2011
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
emiljano
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 13

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/02/2011
Re: korg pa 500 problem
#post112
faleminderit founder!
Delete Edit Quote
 
emiljano
Just arrived
Avatar

Posts: 8
Contributes: 13

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/02/2011
Re: korg pa 500 problem
#post113
e bera po prap vazhdone te njejten pune...mos e ka fajin nga hana teknike?
Delete Edit Quote
 
rina1
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 65

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/02/2011
Re: korg pa 500 problem
#post115
a ndreqe problemin shokit
Delete Edit Quote
 
rina1
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 65

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/02/2011
Re: korg pa 500 problem
#post116
duhet me formatu ktejt sistemin
jo veq me ba system reset.

po disk reset
Delete Edit Quote
 
fadil
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 5
Contributes: 5

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 20/12/2011
Re: korg pa 500 problem
#post200
spo kuptoj kurgju as me marr kanja as krejt asnja sban
Delete Edit Quote
 
fadil
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 5
Contributes: 5

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 20/12/2011
Re: korg pa 500 problem
#post201
adin kush qfar ritma muna me gjet per korg pa 500 kty qysh mi ba download per me mujt mi perdor marova du me eksplodu edhe fillestar edhe spom bajn meta pa gjum ndihmmmmmmmmmm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 20/12/2011
Re: korg pa 500 problem
#post202
fadil munesh thjesht me shkarku ato sete qe deshiron te rubrika e shkarkimeve dhe me pas me i bo LOAD ne sintin KORG qe ke me ane te Floppy ose USB.

Do e publikoj nje guide me vone kur te kem kohe per fillestaret si me LOAD set, po sidoqofte baza eshte po kjo me siper.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
fadil
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 5
Contributes: 5

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 21/12/2011
Re: korg pa 500 problem
#post204
flm,shum thjesht e kum kuptu sistemin se un i bie gjezit e kam kalu ne sint korg pa 500 po do sete qe i kum marr nuk po bajn krejt shum pak pom del korrupt files edhe shum pak kty paska per korg pa 500 vetem tipa ma te ri 800 e ma te ri tash spe di a munen me ba ritmat e pa 50-60-80-800 per korg pa 500 a i lexon a e kan formatin e njejt flm .
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.214.224.224
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.214.x.x
Unknown 63.143.x.x
Statistika
Users
Total Members:
6652
Last Member:
Addi98
DateHits
2020-02-27
191191191
2020-02-26
137913791379
2020-02-25
160616061606
2020-02-24
164916491649
2020-02-23
162416241624
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
General
Pages seen: 4133905
Unique Visitors: 148022
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...