ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > Missing links in sets
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Missing links in sets
AuthorText
shqiperitkz
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 6

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/02/2021
Missing links in sets
#post1186
Pershendetje,

Pothuajse te gjitha setet qe kam shkarkuar ktu thone te nkekten gje, qe ka missing links ne pcm data. Dhe shume keyboard sets nuk kane asnje sound.
A eshte normale kjo dhe thjesht setet jane ato qe jane, apo ka ndonke metode per ti pasur te gjjtha ne rregull.

Gjithashtu disa sete i kane balancen e backing track shume keq, per shembul disa e kane basing me aq volum shune te larte dhe duket sikur notat sjane ne rregull.

Mirepres cdo ndihme dhe sygjerim.

Gjithashtu ndonje sygjerim per setin me te mire qe eshte i plote per muzike popullore shqiptare?
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 364
Contributes: 827

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 01/03/2021
Re: Missing links in sets
#post1187
kur thua pothuajse te gjitha set qe ke shkarkuar jane me probleme atehere problemi eshte tek ti jo tek setet.

Para se te ngarkosh setin ne sint duhet te pastrosh memorien setit te vjeter ose ta kthesh ne gjendjen e fabrikes. cdo set eshte i ndertuar sipas preferencave individuale qe do te thote dikujt i pelqen basi me shume dikujt me pak, keshtu qe pasi ti ngarkosh ritmet apo tingujt duhet ti rreullosh balancat sipas shijes tende.

Nese kariko sete te cilat jan te serive te meparshme duhet te fshish apo te mos karikosh GLOBAL sepse mund te krijoje probleme perderisa nuk pershtatet me versionin e sintit.

E fundit ne kete faqe ne sete te ndryshme jane gati 99% e ritmeve dhe tingujve qe perdoren komercialisht dhe individualisht per muziken shqiptare. Zgjedhja dhe perdorimi i seteve eshte sipas shijeve te perdoruesve, Mund te marresh 1 ritem tek nje set, 1 tingull ek nje set tjeter dhe ti bashkosh e krijosh ashtu si te pelqen setin ideal.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 3.238.88.35
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
News
Online Users
US 3.238.x.x
Unknown 114.119.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 114.119.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7579
Newest Member:
Alperim07
DateHits
2021-04-19
327327327
2021-04-18
234623462346
2021-04-17
260726072607
2021-04-16
196919691969
2021-04-15
214321432143
2021-04-14
211821182118
2021-04-13
239223922392
General
Pages seen:
4989329
Unique Visitors:
173230
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg ERNIS KRONOS NEW SET (1.58Gb)
 Korg M3 TONI-2018 SET (298Mb)
 Korg Pa4X ULTRA LLAZI.SET (428Mb)
 Korg Pa3X Marseli HITS.SET (191Mb)
 Korg M3 Kadri SET (235Mb)
Recent comments
 Admin: Cdo set i serive te meparshme duhet te k..
 FatosXh: a funkcionin edhe per pa4x k set ?
 Admin: provo perseri sapo e kam rregulluar ngaq..
 shqiperitkz: Linku nuk punon me
 Admin: Sysex files jan permbledhje patches qe p..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...