ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > kartela korg pa 80
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
kartela korg pa 80
AuthorText
Kitha
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 38

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 21/12/2011
kartela korg pa 80
#post203
Pershendetje...

A mund ndokush mem tregu se si funksionon "flash memory card" per korg pa 80?

Si mund ta lidhi me kompjuter dhe si mund te shtoj ngjyra dhe sete ne të?

Pershendetje Miloti
Delete Edit Quote
 
cimi
Just arrived
Avatar

Posts: 4
Contributes: 9

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 25/01/2012
Re: kartela korg pa 80
#post225
Pershendetje...
Njeashtu nese mundet ndokush mem tregu cilisoftwer e hap "flash memory card"ne laptop.Nuk mundem ta hap per ta mbush me sempla.Pershendetje Cimi
Delete Edit Quote
 
cimi
Just arrived
Avatar

Posts: 4
Contributes: 9

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 18/02/2012
Re: kartela korg pa 80
#post233
E gjeta menyren se si mbushet kartela me flopi disc.pak e veshtir por me kry pun.
Delete Edit Quote
 
Kitha
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 38

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/02/2012
Re: kartela korg pa 80
#post234
A mundesh me na tregu proceduren me floppy, qysh ja bane? A ke instalu naj sempel qiftelije? Edhe a po ti qet mir a po ndegjohet bash si qifteli?
Delete Edit Quote
 
cimi
Just arrived
Avatar

Posts: 4
Contributes: 9

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 12/03/2012
Re: kartela korg pa 80
#post243
qiftelin nuk po e nxen flopi se po kap shum hapesir ki sample por disa tjera dmth ne flopi disk e qet copi pastne flopi.pasi ta fusesh flopin ne sint shkon te rec ku osht nje dugme e kuqe te ekrani hy ne menu dhe e gjen import kmp file pastaj te paraqitet flopi e bon import.Por duhet ta njifesh mir programimin e sintit
Un e gjeta tash ma qe quhet card reader qe e pranon kartelen me usb dhe do ta provoj me e mbush pi prej pc nese e hap ose kerkon ndonje softwer se nuk jam ne shtepi njeher.klm
Delete Edit Quote
 
Reply
Anetaret
Welcome Guest
IP: 3.234.208.66
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 3.234.x.x
Unknown 203.133.x.x
Unknown 63.143.x.x
Statistika
Users
Total Members:
6634
Last Member:
bulentaydin
DateHits
2020-02-18
981981981
2020-02-17
191919191919
2020-02-16
170317031703
2020-02-15
193619361936
2020-02-14
166216621662
2020-02-13
223722372237
2020-02-12
219521952195
General
Pages seen: 4120632
Unique Visitors: 147647
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...