ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > Ndihem rreth ritmeve...
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Ndihem rreth ritmeve...
AuthorText
mh1979
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 18
Contributes: 20

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 05/08/2012
Ndihem rreth ritmeve...
#post270
Se pari ju pershendes, e kam nje pyetje rreth ritmeve. Cilen metod qe ju e perdorni apo program per me bo ritme, d.m.th qe vet me bo ritme me kompjuter apo me instrument. Faleminderit per gjdo ndihem.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: Yes
Date: 05/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post271
per mendimin tim modifikimi i ritmeve direkt nga instrumenti eshte me mire dhe me sakte kurse neqoftese do ti pershtatesh ritmet per modele te ndryshme sint atehere duhet me perdor midi programe ose Style Works varet cfare kerko me bo, kurse gjoja me e mire eshte leja ne dore profesionistave me i bo ritmet dhe merri te gatshme nga faqe si ktu albmidi.com me te njejtat ritme kane punuar dhe po punojne akoma yje si Muharrem Ahmeti, etj...
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
mh1979
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 18
Contributes: 20

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 08/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post272
Falëminderit shumë për përgjigjen, kshtu mirë e the ti kto, me ritme te gatshme, puna është se me bo ritme ti vet sipas dëshires tone, tash para disa jave e kam gjetë një variant shumë e mirë edhe e leht për me bo ritme vet, por unë kisha qef me dit nga ju se qfar metode për ritma përdorni ju, kjo metoda ime qe po e përdori është me programin "Sonar X1 Producer", d.m.th çka të duhet për ta përdorësh këtë program duhet me pas audio dhe midi interface, që zërat i merrë direkt prej instrumentit, nuk e di se a e përdorë ndokush prej jush këtë metod.

Ju përshëndes dhe kaloni mirë.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: Yes
Date: 08/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post273
ket sonar x1 se kam provu po pergjithesisht mendoj te gjithe midi editor te njejten pune kryejne i pershtasin ritmet duke i ndryshuar parametrat plus qe ke mundesi ne ekran me copy/paste/cut aty ku deshiron. balancimi i volumeve dhe zgjedhja e instrumentave eshte shume i rendesishem ne ritem ndryshe degjohen ritmet me kufje ose nga bokset e sintit dhe ndryshe tingellojne kur punon live.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Kitha
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 38

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post276
Admin, siq e ke pare edhe vete une ba pagesen dmth jam active member.
Problemi asht se kur po hy nen shkarkime nen kategorine korg pa 50-60-80 dhe po provoj me ba shkarkime, shumica e seteve më jep ket mesazh "Invalid or Deleted File" can u do anything about it???
nga Kitha
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: Yes
Date: 25/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post277
Cili set e ka kete error? Ndoshta jane ritme te vendosura nga ndonje anetar dhe i ka fshire pastaj sidoqofte me trego cili set te shikoj mos e rregulloj.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Kitha
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 38

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post278
Provoje një qe quhet "hite te papara" per shembull.

Kitha,,
Delete Edit Quote
 
Kitha
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 38

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post279
sorry its named "ritme te papara"
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: Yes
Date: 26/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post280
i ka heq ai qe i ka vendos. po mundohem ti gjej se i kam save diku po nuk po gjej dot ca emri ka pas skedari hmhmh ne te ardhmen cdo .SET'i do ti ruaj nje kopje ne server te albmidi qe te mos kete kshu problemesh
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Kitha
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 8
Contributes: 38

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 26/08/2012
Re: Ndihem rreth ritmeve...
#post281
shpresoj se do e gjejsh...a mundesh me kqyr nen kategorine korg pa 50-60-80 se ka edhe tjera missing files...edhe opload them again, if u find the files of course..
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown 114.119.x.x
US Google spider
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
585858
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475841
Unique Visitors:
157646
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...