ALBMIDI.COM
Home > Forum > AlbMidi.com > Ndihme, pyetje dhe sugjerime > Exportimi i Drum kit ne formatin wav
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Exportimi i Drum kit ne formatin wav
AuthorText
mh1979
V.I.P. Member
Avatar

Posts: 18
Contributes: 20

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 13/09/2012
Exportimi i Drum kit ne formatin wav
#post283
Tung Muzikanta.

E kam një pyetje, po më intereson se qysh mundem në instrumentin Korg Pa2x Pro që i ka drum kit-at me i ruajt në formatin wav, kshtu është puna, në instrument që janë drum kit tingujt po më duhen me rujt në formatin wav, qysh është metoda për me i ruajt, edhe a ekziston së pari kjo mund apo jo, nejse sidoqoft ju falëminderit për gjdo ndihëm.

Ju përshëndes kaloni mirë.
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 328
Contributes: 777

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 13/09/2012
Re: Exportimi i Drum kit ne formatin wav
#post284
KORG PA2X lejon eksportimin e samplave ne .WAV edhe .AIF format. Ajo qe kerkon mund te arrihet ne "SOUND" mode me ane te butonit "RECORD"(te kuq anash ekranit) i cili hap Menaxhuesin e Samplave("SAMPLE MODE"Smile.

Aty thjeshte hap cilin "SAMPLE" qe deshiron dhe me ane te menuse ne krye te ekranit zgjidh "EXPORT" e cila te jep mundesine te ruash nje kopje ne .WAV apo .AIF format ku te duash ne HARD DRIVE apo USB.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
korg pa 60
Just arrived
Avatar

Posts: 7
Contributes: 119

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 27/10/2012
Re: Exportimi i Drum kit ne formatin wav
#post309
http://www.youtube.com/watch?v=ExGGNsVzvU4 shiko ketu si munt te besh WAV TO PAD edhe nA PAD TO STYLE
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 35.172.233.215
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 35.172.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 49.85.x.x
Unknown 114.119.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
7023
Newest Member:
rejan dj
DateHits
2020-08-09
141714171417
2020-08-08
137613761376
2020-08-07
157015701570
2020-08-06
166416641664
2020-08-05
147314731473
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
General
Pages seen:
4483283
Unique Visitors:
157843
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...