ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > korg pa50
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/3 1 2 3 > >|
Forum RSS feedReply
korg pa50
AuthorText
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/03/2013
korg pa50
#post353
si mundem me fut vetem ngjyrat ne korg pa50 se ritmet i kam edhe nuk du me i ndrru ? flm
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 12/03/2013
Re: korg pa50
#post354
fillimisht ruaje ne flopy setin aktual qe ke ne tastiere, me pas bej komplet "load" setin e ri i cili ka ngjyrat qe te pelqejn. Mbaj shenim ne nje leter ato ngjyra qe te pelqejne pershembull:

PERFORMANCE 1 - EMRI I NGJYRES dhe tingujt qe e perbejne psh:
UPPER 1 - EMRIN I NGJYRES (direktoria ku ndodhet USER 1 apo USER 2)
UPPER 2 -
UPPER 3 -

Pasi ti kesh marre te gjitha informacionet me pas ben load setin tend te meparshem.

Per te mare ngjyrat nga seti i ri thjeshte klikojme OPEN ne SET tek direktoria e SOUND apo PERFORMANCE sipas shenimeve qe kemi bere i bejme LOAD vecant vetem ato ngjyra qe na pelqejne. Nese pozicionet origjinale ne USER 1 apo USER 2 jane te mbushura atehere mund ti ruajm ne pozicione te ndryshme e rendesishme eshte qe ne PERFOMANCE te vendosen sipas radhitjes dhe shenimeve.

Procesi eshte i njejte per cdo version KORG PA edhe neqoftese ngjyra permban SAMPLE sipas shenimeve nese LOAD vetem ate ngjyre SAMPLE do te behet automatikisht LOAD ne setin e ri pa pas nevoje me LOAD ALL SAMPLES qe nuk te nevojiten.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/03/2013
Re: korg pa50
#post355
ok rrofsh adm , po ciftelia si ishte ktu nuk ben per korg pa50 Smile
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/03/2013
Re: korg pa50
#post356
Ciftelia eshte ne formatin universal .wav "sample" normalisht duhet dhe punon ne cdo sint qe lejon ngarkim te samplave. Per Korg PA50 nuk jam shume i sigurte nese lejon sample apo jo, sidoqofte e zejme se po ne menune rregulluese te sintit duhet te rregullosh tinguj e samplave ne kete rast per cifteline dhe duhet te krijosh nje tingull te ri ne "sound mode" i cili perdor kete sample, me pas ne "perfomance mode" e bashkangjit me ndonje tingull tjeter qe i pershtatet psh nje fyll dhe ja ku u krijua!
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/03/2013
Re: korg pa50
#post359
rrofsh , a kthehen ritmet per korg pa2x ose pa800 per pa50 ? flm
Edited: 25/03/2013
Reason: (Edited by Admin)
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 293
Contributes: 723

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/03/2013
Re: korg pa50
#post360
ket te keqe ka korg ritmet e reja psh te pa2x nuk punojne ne pa1x ose pa50 etj... kurse ritmet e vjetra punojne ne tastiera te reja sidoqofte perseri asnjehere nuk tingellojne 100% si ne ate sint qe jane kriju, duhet te pershtaten me ane te sample se ndryshojne tingujt!
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
gjekson
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 27/04/2013
Re: korg pa50
#post365
hei
Delete Edit Quote
 
besimi
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 4

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 02/05/2013
Re: korg pa50
#post366
ej njerz pse disa seta nuk jan ka bajn mi marr a po e di kush ket a jo
Delete Edit Quote
 
beniALB
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 04/06/2013
Re: korg pa50
#post380
Pershendetje. Sapo kam blere nje Korg Pa50 SD dhe jam duke u perpjekur per te mesuar qe te luaj sepse ende nuk di. Kam nje pyetje nese me ndihmon dikush. Deri ne cfare kapaciteti duhet ta blej karten e memories (SD card) ne menyre qe ta suportoje organoja qe kam? Nese e blej nje 8 GB a e njef organoja apo duhet me e vogel? A ka limit per kete gje?
Se dyti, si mund te shkarkoj ndonje ritem te caktuar nga kjo faqe sepse shumica prej tyre nuk jane te shkarkueshem? Meqe jam duke mesuar e kisha me qejf qe te provoja dhe ndonje gje shqiptare Smile
Flm
Delete Edit Quote
 
argjend
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 11/06/2013
Re: korg pa50
#post383
prshendetje
per korg pa 50 a mund me i mush edhe butonat tjer pervec ucer 1 ,ucer 2,ucer 3 ?
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/3 1 2 3 > >|
Anetaret
Welcome Guest
IP: 18.232.125.29
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 18.232.x.x
CH 84.72.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown MSN spider
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6644
Last Member:
emilio89
DateHits
2020-02-23
607607607
2020-02-22
140914091409
2020-02-21
145914591459
2020-02-20
170017001700
2020-02-19
143414341434
2020-02-18
180318031803
2020-02-17
191919191919
General
Pages seen: 4128063
Unique Visitors: 147853
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG KRONOS ERHAN 2019.SET (1.23Gb)
 KORG PA4X lavdim-alipa4.SET (250Mb)
 KORG PA900-PA3X gramozz.SET (180Mb)
 dani kronos archive backup (600Mb)
 Korg Triton Plus edo-zile le archiv..
Recent comments
 Admin: Update your WINRAR program :)
 aligashi05101974a: ich brauche die pasword www.albmidi.com..
 Admin: Mund te karikosh ritmet e serive te mepa..
 Violand: Ritme pe Pa700 ka dikush ;
 Admin: try again after a specified time the ser..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...