ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Si ti perdor STYLE ne Korg PA50 SD
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Forum RSS feedReply
Si ti perdor STYLE ne Korg PA50 SD
AuthorText
beniALB
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/06/2013
Si ti perdor STYLE ne Korg PA50 SD
#post381
Pershendetje
A ka mundesi ndonjeri qe te me udhezoje me disa hapa sesi ti hap disa ritme qe i kam te ruajtura ne SD card per tastieren KORG PA50 SD?
Nje person me ka dhene nje karte plot me ritme te ndryshme, shqiptare dhe te huaja dhe s'di sesi ti hap ne tastiere.
Fillimisht kam ndjekur keto hapa:
- Kam futur karten ne folene e vet
- Kam shtypur butonin SD CARD
- Kam hapur folderat qe gjendeshin brenda
Tani opsionet qe dalin aty jane Open, Save, Load etj Megjithse une zgjedh Open apo Save dhe pastaj shyp butonin "Start-Stop" por asgje nuk ndodh.
Aty brenda shoh qe ka ritme si psh pogonishte, napolon etj etj dhe se di pse nuk hapen dot sic hapen ato te tjerat qe i ka vete te instaluara organoja?
Une jam duke mesuar per te luajtur ne fakt dhe ne kete menyre jam i ri dhe ne perdorimin e tastierave. Do e vleresoja shume nese dikush me shpjegon ca gjera rreth kesaj teme.
Shpresoj te marr pergjigje. Faleminderit
Delete Edit Quote
 
idi.korgpa50
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 48
Contributes: 55

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 07/06/2013
Re: Si ti perdor STYLE ne Korg PA50 SD
#post382
pershendetje , shtyp load edhe aty del faqja se ku do ti ruash ritmet edhe klik save , are u sure , prap save edhe kshtu me rradh ke ritem do me mar , Smile
Delete Edit Quote
 
Ndisi
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 27/09/2013
Re: Si ti perdor STYLE ne Korg PA50 SD
#post429
shtyp load shokit
Delete Edit Quote
 
Reply
Members
Welcome Guest
IP: 34.200.218.187
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 34.200.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 114.119.x.x
Unknown MSN spider
US Google spider
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7018
Newest Member:
Fikretrama...
DateHits
2020-08-05
434343
2020-08-04
253725372537
2020-08-03
166716671667
2020-08-02
188818881888
2020-08-01
204820482048
2020-07-31
191919191919
2020-07-30
254025402540
General
Pages seen:
4475826
Unique Visitors:
157645
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg MSE STEFAN BALKAN PA4.SET (683..
 Korg Pa3x Dul Talleva Ork.SET (250M..
 Korg PA800-MAO DRUM Oriental.SET (6..
 KORG KRONOS 2 JAZZ TIME (970Mb)
 MIDI Songs Collection (11Mb)
Recent comments
 Admin: Patjeter qe mundesh. Per te karikuar KM..
 Blerimswekorg: A ban me korg pa4x kta zona dhe si dhuhe..
 Admin: Jo nuk esht per 3x sepse ka ritme te pa4..
 muzikanti25: Ky eshte Set per pa 3x (punon ne pa4x mi..
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...