ALBMIDI.COM
Home
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Albanian

AlbMidi u krijua per te sherbyer si rrjet social per te gjithe muzikantet, kryesisht shqiptar! Sebashku mund te diskutojme mbi muziken, te ndajme ide, mendime, njohuri, te kembejme shkarkime per instrumentat muzikore, te njihemi me njeri-tjetrin, etj...


Regjistrimi ne AlbMidi.com

Shkarkimet ne AlbMidi.com
Udhezues si te dergojme (Ritme, Tinguj, SET) ne AlbMidi.com
Udhezues si te shkarkojme (Ritme, Tinguj, SET) ne AlbMidi.com
Rregullat dhe Kushtet e Perdorimit


Read below and introductory info on how to use safely this website

Registering a New Account on AlbMidi.com

Download V.I.P. Access on AlbMidi.com
Terms and Conditions of Use

Latest Downloads
Forum
ThreadRepliesViewsDate
Korg Gesti LIVE PA3X.SET (72Mb)
Last Post by: Admin
01622/12/2020
Korg kronos bajrush SET (173Mb)
Last Post by: Admin
01422/12/2020
Korg GOQ2KRONOS Arabic SET (958Mb)
Last Post by: Admin
0622/12/2020
Korg PaX3 TONI Shqip 123.SET (262Mb)
Last Post by: Admin
28322/12/2020
Korg Pa4 habibi 2o2o MIX.SET (439Mb)
Last Post by: Admin
28308/11/2020
Pershendetje
Last Post by: paridi
27907/11/2020
TUPAN TURBO PA800.SET (66Mb)
Last Post by: Admin
01705/11/2020
PA4X JAPAN LAMI SET (677Mb)
Last Post by: Admin
03805/11/2020
Korg Pa4x ADY BALKAN OK.SET (408Mb)
Last Post by: Admin
04005/11/2020
ODA-DARSmir.SET (150Mb)
Last Post by: Admin
27322/09/2020
NEWS
Jun
12
2020
Rank
Notifications
Albmidi.com has been online since September 2009. During this time, we shared materials, SETs and files uploaded to our server as per our Terms and Conditions of Use within our V.I.P members for personal use only! However recently we have seen an increase of files downloaded from Albmidi.com and shared online on other websites and online communities. Most of the irresponsible members we have already identified and blocked for others we are taking DMCA legal actions when possible removing the file where its hosted or taking down the website that host or link to the file. Every year cost of online server and maintenance are increasing. To make AlbMidi.com safe for the future we have to adapt with changing times and maintenance prices. Taking all above in consideration from 1 July 2020 we are changing price for download V.I.P payments as follows...
Oct
10
2013
Rank
Notifications
Duke shikuar se shume perdorues kane deshire te shkarkojne sa me shume ".SET" me ritme, tinguj, etj... edhe pse jane nga faqe te tjera ne internet kam krijuar nje Forum shtese vetem per "Anetaret V.I.P." ku mund te shkarkojne skedare qe qarkullojne ne faqe te tjera ne internet. AlbMidi.com nuk mban pergjegjesi per permbatjen e ketyre dosjeve perderisa nuk ruhen ne serverin tone. Forumi V.I.P. eshte thjeshte nje zone "EKSTRA" per diskutime, ndihmese dhe shkarkime te tjera ndermjet anetareve VIP...
Apr
30
2013
Rank
Notifications

Shume anetare I shqeteson fakti pse shkarkimet jane te bllokuara dhe sigurisht pagesa. Sidoqofte kjo eshte e vetmja mundesi dhe pse jo 100% efikase te bllokosh perdorues te papergjegjshem qe marrin sete e materiale nga kjo faqe e I publikojne pa pergjegjesi ne faqe te tjera ne internet...

Members
Welcome Guest
IP: 18.207.108.182
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
News
Online Users
US 18.207.x.x
CA 99.225.x.x
Unknown 173.231.x.x
US 69.162.x.x
Unknown 157.55.x.x
US 13.66.x.x
US Google spider
Statistics
Users
Registered Members:
7367
Newest Member:
rippio555
DateHits
2021-01-15
166816681668
2021-01-14
258925892589
2021-01-13
155015501550
2021-01-12
166016601660
2021-01-11
500150015001
2021-01-10
190119011901
2021-01-09
155515551555
General
Pages seen:
4764360
Unique Visitors:
166756
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg PA4X Shqip neri.SET (446Mb)
 AKORDEON SKANDAL VST KONTAKT .NKI (..
 Studio Samples Production .WAV Loop..
 Yamaha Tyros 4 Balkan Albania Colle..
 Samples Kontakt VST Arab Strings mo..
Recent comments
 Admin: Read the description the code it's ..
 tiaki8888: SO why is wroten free and it has a code
 fehmishala: nuk po bon
 giorgosxristina: tangs
 Admin: do shohim nqs ka ankesa nga tjer antar d..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...