ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg PA 500
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 2/2 < 1 2
Forum RSS feedReply
Korg PA 500
AuthorText
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 256
Contributes: 638

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 10/10/2012
Re: Korg PA 500
#post302
Per pa500 une se kam provu por ritmet e korg pa80 zakonisht lexohen nga cdo tastiere me te avancuar se pa80, keshtu qe pa frike mund te provosh setet e vendosura ne kete faqe per pa80 ndoshta disa ritme duhen pershtat qe te degjohen ashu sic duhet ne pa500, keto gjera te vogla pershtatjeje cdo njeri i rregullo vete sipas preferencave. Ketu ke sete plot per pa80 me te gjitha ritmet kryesore qe kerkohen Shqiptare.
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Kerjor
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 18

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/08/2013
Re: Korg PA 500
#post395
korg pa 500 kam dhe un pranon te gjith serie
Pa 50/60/500ort/600/900/pa1x/pa2x e kam provuar vet po duhet qe ti instalosh nje nga nje grupet e ritmave (user1/user2) mund te hun atomatikisht me installimin e setit por nuk hun te gjitha peshembull pa500 ka user 1 user 2 ka korg me 3 ose 4 user kshu qe nuk hun me nje instalim te thjesh un krijova set me ritmat e deshires time per korg pa 500 se set gati nuk ka sic ka per PA50/80 te kompletuara
Delete Edit Quote
 
Kerjor
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 2
Contributes: 18

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/08/2013
Re: Korg PA 500
#post396
Smile
Edited: 25/08/2013
Delete Edit Quote
 
chrissT
Just arrived
Avatar

Posts: 1
Contributes: 1

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 08/10/2017
Re: Korg PA 500
#post889
pershendetje si ja kaloni? jam chrisT jetoj ne greqi por skam ritma shqipetare-zera a mund me dergo nje set te mir per ta perdorur ne per festa kam nje fest tani ne halkidiki ditelindje por dua te lauj ndonje valle popullore shqipetare do te doja te me dergoni ritma dhe zera shqip a mundenin? nuk kam mundesin ta paguaj do me falnin po u mundet tme ndimoni me dergoni kako.kalo@yahoo.com
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 256
Contributes: 638

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 08/10/2017
Re: Korg PA 500
#post890
Ke ne kete faqe disa sete qe jane falas per aneteret e regjistruar te cilat kane ritmet kryesore dhe tinguj shqip ku mund te percjellesh cdo lloj banketi pershembull;

https://albmidi.com/live/download_file_17_BEHAR---SET-i-Kompletum-PA800

ose

https://albmidi.com/live/download_file_18_ASTRITI-SET-TALLAVA-PA800.html

ka dhe sete te tjere qe jane falas duhet ti kerkosh vete dhe ti provosh nese shkarkohen apo jo kurse per setet qe nuk shkarkohen jane vetem me pagese si per te gjithe anetaret e tjere.

Gjithe te mirat,

Admin
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
tony92
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 22/10/2017
Re: Korg PA 500
#post895
mir dita a ka diskosh seta pi ernimit per pa500 Musikant flm Shum kush mundet mem ni mu
Delete Edit Quote
 
tony92
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 25/10/2017
Re: Korg PA 500
#post896
hallo aka dikush rima per pa 500 Musikant pom duhen se skom se punojn
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 2/2 < 1 2
Anetaret
Welcome Guest
IP: 54.166.228.35
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 54.166.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown 63.143.x.x
Statistika
Users
Total Members:
5398
Last Member:
giorgos
DateHits
2018-07-16
835835835
2018-07-15
257725772577
2018-07-14
144614461446
2018-07-13
145314531453
2018-07-12
212321232123
2018-07-11
176517651765
2018-07-10
147314731473
General
Pages seen: 3068751
Unique Visitors: 120130
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
New changes on V.I.P. status Payments
Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
Abuzimet me shkarkimet
Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
Partiture - Shota Valle Arranger
KRONOS RAKIC VIP (900Mb)
KRONOS ARAB+GOQ SET (1.05GB)
KORG PA4X - SLIVEN BALKAN.SET (377M..
KORG PA4X - Mentor Set (405Mb)
Recent comments
Admin: Pershendetje Arben, Setet qe kemi m..
arben197226: pershendetje admin dua disa sampler..
Admin: Per te shkarkuar SET me ritme ose p..
BiGGi: Pershendetje Skoku Admin, si ta be..
dadi: dikush ndonje set te mire per korg ..
RSS Feeds
Forum RSS feed
News RSS feed
Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...