ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg PA 500
Language
Menu
Top Shkarkime
Sondazh
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Korg PA 500
AuthorText
ximi
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 15/05/2011
Korg PA 500
#post170
A mundet dikush te me gjeje ritma per PA 500.
Delete Edit Quote
 
saymon
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 11

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/06/2011
Re: Korg PA 500
#post172
per pa 800 mundet ti dergoj. se dhe ato bejne per pa500
Delete Edit Quote
 
ximi
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 21/06/2011
Re: Korg PA 500
#post176
Mund te mi dergosh ne blakaj@hotmail.be po i povoj. Ju falenderoj shume.
Delete Edit Quote
 
ximi
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 28/07/2011
Re: Korg PA 500
#post178
Shume ritme mund ti gjeni falas ketu http://xim-pa.piczo.com/media2?cr=6
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/09/2012
Re: Korg PA 500
#post285
kam nje pytje ju lutem te me ndihmoni..... kam korg pa 500 i ka te njejta funksionet e korgut pa 800 . kan nje problem, kur e instaloj nje set muzikor , luan krejt mir por kur e instaloj setin tjeter fshihet menjiher seti i meparshem, dhe vazhdon seti i ri.... ndersa ne userat ka ala vend sa dush atomatikisht ato fshihen////// si ka mundesi te mos mte ndodhe kjo gjee??? dhe a ka mundesi mi rujt nji stail pa u fshi kur instalohet seti i ri???
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 309
Contributes: 747

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/09/2012
Re: Korg PA 500
#post286
automatikisht kur e ben load te gjithe setin ashtu do te ndodh domethen do te fshihet seti i vjeter dhe do te load seti i ri.

Neqoftese deshiron te ruash pershembull vetem nje ritem apo disa ritme fillimisht duhet te load te gjithe setin e ri dhe te analizosh user drums kit dhe user sounds qe ritmi perdor. me pas bej load setin e meparshem dhe tashme mos e bej load te gjithin setin e ri por vetem ritmet qe deshiron bashke me user drums/sounds dhe mbush vendet bosh qe ke ne tastiere. Smile
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 16/09/2012
Re: Korg PA 500
#post287
faliminderit shum jeni i respektushem...
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 16/09/2012
Re: Korg PA 500
#post288
edhe nnje pytje ju lutem ne rast se keni kohe.... si mundem me e rujt vetem nje keng ose nje style e perpunume ne nje kard sd da tastatures..... nuk dua krejt me i rujt vetem nje keng p.sh????
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 309
Contributes: 747

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/09/2012
Re: Korg PA 500
#post289
keto me kartat sd spara i kam perdorur megjithese mendoj funksionimi duhet te jete i njejte si tek punimi i Hard Drive domethen duke klikuar OPEN ne FOLDER'in qe ka kenget apo ritmet mund te zgjidhesh vetem ate qe te pelqen dhe klikosh SAVE me pas ose COPY sipas deshires
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Beni
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/09/2012
Re: Korg PA 500
#post291
pershendetje

Jam fillestar ne ket drejtim sot e bleva ne Holand nje korg pa500 te ri ne dyqan a ka dikush rita shqip dhe si duhet instaluar

me respekt
Beni
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Anetaret
Welcome Guest
IP: 18.232.38.214
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
Njoftime
Users Online
US 18.232.x.x
Unknown 63.143.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown MSN spider
US Google spider
Statistika
Users
Total Members:
6926
Last Member:
Muzika55
DateHits
2020-05-29
188418841884
2020-05-28
203620362036
2020-05-27
196819681968
2020-05-26
227922792279
2020-05-25
602960296029
2020-05-24
303130313031
2020-05-23
169116911691
General
Pages seen: 4346153
Unique Visitors: 153876
Busiest day: 2017-01-29
Recent news
 New changes on V.I.P. status Payments
 Ndryshime ne Pagesat per V.I.P. status
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
Recent files
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
 KORG PA4X NEXT CKS Pro Remix .SET (..
 Yamaha TyroS----Fatih--SET (329Mb)
 Bojan Set Tyros 2 Perisic (172Mb)
Recent comments
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
 dj-esco: pershendetje, sa vanohet hapja e VIP ac..
 kristaq: pershendetje admin, nje set i completum ..
 Admin: po ashtu si shpjegohet tek pershkrimi ja..
 armando kashta: jan vetem 2 file pdf
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...