ALBMIDI.COM
Home > Forum > Instrumenta > Tastiera > Korg PA 500
Language
Menu
Top Downloads
Survey
Cfare deshironi me shume ne albmidi.com? (Per ndonje sugjerim tjeter shkruani me poshte tek komentet)
Ritme
Tinguj
Midi
Sample
Mp3
Moderators: Admin
Page 1/2 1 2 >
Forum RSS feedReply
Korg PA 500
AuthorText
ximi
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 15/05/2011
Korg PA 500
#post170
A mundet dikush te me gjeje ritma per PA 500.
Delete Edit Quote
 
saymon
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 11

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 06/06/2011
Re: Korg PA 500
#post172
per pa 800 mundet ti dergoj. se dhe ato bejne per pa500
Delete Edit Quote
 
ximi
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 21/06/2011
Re: Korg PA 500
#post176
Mund te mi dergosh ne blakaj@hotmail.be po i povoj. Ju falenderoj shume.
Delete Edit Quote
 
ximi
Just arrived
Avatar

Posts: 3
Contributes: 3

Gender: _NEUTRAL_
Online: No
Date: 28/07/2011
Re: Korg PA 500
#post178
Shume ritme mund ti gjeni falas ketu http://xim-pa.piczo.com/media2?cr=6
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 14/09/2012
Re: Korg PA 500
#post285
kam nje pytje ju lutem te me ndihmoni..... kam korg pa 500 i ka te njejta funksionet e korgut pa 800 . kan nje problem, kur e instaloj nje set muzikor , luan krejt mir por kur e instaloj setin tjeter fshihet menjiher seti i meparshem, dhe vazhdon seti i ri.... ndersa ne userat ka ala vend sa dush atomatikisht ato fshihen////// si ka mundesi te mos mte ndodhe kjo gjee??? dhe a ka mundesi mi rujt nji stail pa u fshi kur instalohet seti i ri???
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 320
Contributes: 765

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 15/09/2012
Re: Korg PA 500
#post286
automatikisht kur e ben load te gjithe setin ashtu do te ndodh domethen do te fshihet seti i vjeter dhe do te load seti i ri.

Neqoftese deshiron te ruash pershembull vetem nje ritem apo disa ritme fillimisht duhet te load te gjithe setin e ri dhe te analizosh user drums kit dhe user sounds qe ritmi perdor. me pas bej load setin e meparshem dhe tashme mos e bej load te gjithin setin e ri por vetem ritmet qe deshiron bashke me user drums/sounds dhe mbush vendet bosh qe ke ne tastiere. Smile
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 16/09/2012
Re: Korg PA 500
#post287
faliminderit shum jeni i respektushem...
Delete Edit Quote
 
gezim
Proud V.I.P. Member
Avatar

Posts: 14
Contributes: 28

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 16/09/2012
Re: Korg PA 500
#post288
edhe nnje pytje ju lutem ne rast se keni kohe.... si mundem me e rujt vetem nje keng ose nje style e perpunume ne nje kard sd da tastatures..... nuk dua krejt me i rujt vetem nje keng p.sh????
Delete Edit Quote
 
Admin
FOUNDER
Avatar

Posts: 320
Contributes: 765

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 18/09/2012
Re: Korg PA 500
#post289
keto me kartat sd spara i kam perdorur megjithese mendoj funksionimi duhet te jete i njejte si tek punimi i Hard Drive domethen duke klikuar OPEN ne FOLDER'in qe ka kenget apo ritmet mund te zgjidhesh vetem ate qe te pelqen dhe klikosh SAVE me pas ose COPY sipas deshires
Music wash from soul the dust of everyday life!
Delete Edit Quote
 
Beni
Just arrived
Avatar

Posts: 2
Contributes: 2

Gender: _MALE_
Online: No
Date: 30/09/2012
Re: Korg PA 500
#post291
pershendetje

Jam fillestar ne ket drejtim sot e bleva ne Holand nje korg pa500 te ri ne dyqan a ka dikush rita shqip dhe si duhet instaluar

me respekt
Beni
Delete Edit Quote
 
Reply
Page 1/2 1 2 >
Members
Welcome Guest
IP: 3.85.214.125
Username
Password
DOWNLOAD ACCESS
VIP ACCESS
Positive SSL Wildcard
News
Online Users
US 3.85.x.x
US 69.162.x.x
GB 51.91.x.x
Statistics
Users
Registered Members:
6991
Newest Member:
soykipoyri
DateHits
2020-07-10
304304304
2020-07-09
154515451545
2020-07-08
176417641764
2020-07-07
165316531653
2020-07-06
165116511651
2020-07-05
163016301630
2020-07-04
291129112911
General
Pages seen:
4426093
Unique Visitors:
156076
Busiest day:
2017-01-29
Recent news
 Changes on download V.I.P. Payments
 V.I.P. Forum - Shkarkime shtese
 Abuzimet me shkarkimet
 Udhezues si te shkarkojme Ritme, Tinguj, SET ..
 Sherbimi Chat
Recent files
 Korg PA4X mario-shqipfull.SET (211M..
 Korg PA4X edon-ab1remix.SET (443Mb)
 KORG PA800-PA2X @ AGIX @ Pro Remix...
 Korg Granit Dasma Kronos SET (923Mb..
 KORG PA4X NEXT CKS Pro Remix .SET (..
Recent comments
 Admin: This is not Tested download its uploaded..
 FAYSAL: that file hi repet to bloc on 60/100 can..
 Admin: Duhet te unlock opsionin qe mbron Ritmet..
 kristaq: Pershendetje Admin,kam korg pa 600QT dua..
 Admin: Aktivizimi zgjat 2-3 ore ashtu si shpjeg..
FOLLOW FEEDS
 Forum RSS feed
 News RSS feed
 Facebook Page
 Twitter
 SoundCloud
 Sitemap
Styles, Sounds, Samples, Midi, Mp3, Korg, Yamaha, Roland, Pa80, Pa800, Pa1x, Pa2x, Pa3x, Prophecy, Casio CZ, Triton, Trinity, Tallava, Alegro, Popullore, Ngjyra, Pogonishte, Yamaha DX, Yamaha TYROS, GEM WK, Amza, Shota, Cifteli, Sharki, Violine, Klarinet, Gajde, Lahute, Folk, Dajre, Fizarmonike, Moss, Oriental, Arabic, etc...